Wirtschaft - Politik - Business

 • 1

Gesundheit - Ernährung - Sport

 • Bayern: Katastrophale Konzentration von Aluminium, Barium und Arsen in der Atemluft amtlich bestätigt! +

  Bayern: Katastrophale Konzentration von Aluminium, Barium und Arsen in der Atemluft amtlich bestätigt! Die Untiefen des Internets haben es zutage gefördert: Das Bayerische Landesamt für Umweltschutz, das sich seit dem 01. August 2005 Weiterlesen ...
 • Jeder nimmt etwa 100 Kunststoffteilchen pro Tag auf +

  Jeder nimmt etwa 100 Kunststoffteilchen pro Tag auf Die Erde versinkt in Plastik. Es ist im Boden, im Wasser und in der Luft. Wir essen, trinken und atmen Weiterlesen ...
 • 40.000,00 Tote durch Krankenhauskeime im Jahr: Schwester schlägt Alarm – jetzt äußern sich Kliniken +

  40.000,00 Tote durch Krankenhauskeime im Jahr: Schwester schlägt Alarm – jetzt äußern sich Kliniken FOCUS berichtet: Donnerstag, 25.10.2018, 08:14Jährlich infizieren sich bis zu eine Million Menschen dort, wo sie eigentlich Genesung erwarten: imKrankenhaus. Nach Weiterlesen ...
 • Erfahrungsbericht-BestWater +

 • Nierensteine – und was dann? +

  BestWater Jurij Aledort sitzt entspannt an seinem Tisch im Wohnzimmer in Berlin. Seine Frau hat den kleinen Jacob auf dem Schoß. „Wie Weiterlesen ...
 • Gastbeitrag von Dr. Manfred Doepp +

  Glas-Wasser Die meisten Menschen halten ihr Trinkwasser für sauber. Genauer gesagt, sind es laut einer Studie sogar neun von zehn Verbrauchern, Weiterlesen ...
 • 1

Wissen - Forschung

 • Wasser schafft Arbeitsplätze +

  Weltkugel-Wasser Wasser ist ein wesentlicher Bestandteil der nationalen und lokalen Wirtschaft. Es wird für die Erhaltung und Schaffung von Arbeitsplätzen benötigt. Weiterlesen ...
 • 30 Jahre alter Umweltskandal fordert heute noch Opfer +

  Schutzanzug-Arbeiter-Giftmüllfässer Einer der größten Umweltskandale der deutschen Geschichte ist bis heute eine potenzielle Gefahr. Immer noch ist die Umweltverschmutzung nicht zufriedenstellend Weiterlesen ...
 • Jupiter-Monde voller Wasser +

  Jupiter-Mond-Wasser Im Januar 1610 wurden die vier größten Jupitermonde Europa, Io, Ganymed und Kallisto entdeckt. Seitdem faszinierten sie die Astronomen immer Weiterlesen ...
 • Bill Gates trinkt aus Fäkalien gewonnenes Wasser +

  Bill-Gates-Fäkalien-Trinkwasser Bill Gates hat es sich mit seiner Bill & Melinda Gates Foundation zur Aufgabe gemacht den Ärmsten dieser Welt zu Weiterlesen ...
 • Fassadenbeschichtungen geben hohe Mengen Biozide ab +

  Fassadenbeschichtungen geben hohe Mengen Biozide ab Das Problem von Pestiziden im Grund- und Oberflächenwasser ist nicht neu. Hauptverursacher ist immer noch die Landwirtschaft, und kommt es Weiterlesen ...
 • 1

Beiträge aus Polen

10 marca 2020 w fundacji Konrada Adenauera w Berlinie odbył się panel dyskusyjny pt:” Hub Niemcy - Defender Europe 20”.

Panelistów jak i zaproszonych gości powitał pan dr Gerhard Wahlers, zastępca sekretarza generalnego i szef Departamentu Współpracy Europejskiej i Międzynarodowej, fundacji Konrada Adenauera e.V. Następnie wykład wygłosił pan generał-porucznik Martin Schelleis, Inspektor Bazy Sił Zbrojnych .W dyskusji panelowej wzięli udział  generał, poseł dr Johann Wadephul wiceprzewodniczący grupy parlamentarnej CDU/CSU w Bundestagu i prof. dr Johannes Varwick, pracownik katedry stosunków międzynarodowych i polityki europejskiej na Uniwersytecie Marcina Lutra Halle-Wittenberg. Moderowała dyskusję z prelegentami i publicznością pani Svenja Sinjen z fundacji Nauki i Demokracji. Paneliści przedstawili kontekst polityczny i strategiczny manewrów ,rolę Niemiec i współpracę UE-NATO. Podkreślano, kluczową rolę USA, jako gwaranta bezpieczeństwa i stabilności Europy. Wielkie zagrożenie dla pokoju w Europie i na świecie stwarza imperialistyczna polityka prezydenta Rosji Putina, cytat :”największą katastrofą geopolityczną XX wieku był rozpad... Związku Radzieckiego w 1991 roku” - stwierdził w 2005r. prezydent Rosji Władimir Putin w dorocznym orędziu o stanie państwa.
W 2008 roku Rosjanie napadli na Gruzję, a w 2014 roku zajęli ukraiński Krym i rozpętali wojnę w Donbasie, która trwa do dzisiaj i końca jej nie widać. Defender-Europe 2020 zakładał udział w manewrach 37 tysięcy żołnierzy USA.

1.03.2020 Szczecin. Upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych-Wyklętych, walczących w latach 1944 -1963.z siepaczami sowieckimi z NKWD i ich pachołkami , zdrajcami przywiezionymi na sowieckich czołgach do Polski .

W okresie od 17.09.1939 do 22.06.1941 wspólnie i w porozumieniu, okupant niemiecki -nazistowski z drugim okupantem sowieckim- stalinowskim grabili, gwałcili i mordowali Polaków na zagrabionych ziemiach II RP. Dzielnie walczyli z obu okupantami Żołnierze Niezłomni. Potem dwaj zbrodniarze Hitler i Stalin wzięli się za bary. Barbarzyńca Adolf przegrał, a przy pomocy tchórzliwych i zdradzieckich aliantów wygrał wojnę satrapa Stalin i zainstalował sowieckich targowiczan w Polsce . Zbrodniarz Stalin zagrabił 52 % ziem II RP(te obszary ,które zajął w 1939 roku) i łaskawie przydzielił Polsce, jako odszkodowanie, ukradzione ziemie byłej zbrodniczej III Rzeszy po 8 maja 1945 roku.

W dniach od 17 do 26 stycznia 2020 roku odbyły się w Berlinie Międzynarodowe Targi Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa, zwane Grüne Woche. Miejscem targów były tereny wystawowe Messe Berlin przy Messedamm 22. Güne Woche to największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa przedstawiające przede wszystkim specjalności poszczególnych regionów, państw uczestniczących w tych targach oraz promujące też artykuły ekologiczne i luksusowe.

W tym roku była to już 85 edycja Grüne Woche. Krajem partnerskim była tym razem Kroacja. Zakres imprezy obejmował wiele produktów spożywczych. Były to wszelkiego rodzaju pieczywa, mięso i wędliny, ryby i owoce morza, a także wina, szampany, miody, przyprawy, różne zioła, kawy i herbaty.

Na targach można było zobaczyć różnego rodzaju narzędzia i maszyny rolnicze, wyposażenia i urządzenia produkcyjne przeznaczone dla rolnictwa i ogrodnictwa. Poza tym były też ekspozycje z nasionami, szklarnie, bydło hodowlane, zwierzęta domowe, a także myśliwstwo i wędkarstwo.

Oprócz tego na targach Grüne Woche można było też spotkać wystawy poświęcone sprzętowi domowemu, a więc wyposażenia kuchni i różne akcesoria techniczne przeznaczone dla gospodarstw domowych.

Ukraińscy patrioci i solidaryzujący z nimi klubowicze GP B-B wraz z Berlińczykami zorganizowali 28 lutego 2020 roku demonstrację przeciwko Rosji Putina, informującą o zajęciu przed sześciu laty po ucieczce prezydenta Wiktora Janukowycza z Kijowa do Rosji ( demonstracje na Majdanie), przez Federację Rosyjską ukraińskiego Krymu, o rozpętaniu wojny w Donbasie i o prześladowaniach Tatarów Krymskich oraz ludności ukraińskiej przez terrorystów Putina.

Przy okazji przypomniano losy rodzin tatarskich wywiezionych przez Sowietów w operacji deportacyjnej rozpoczętej 18maja 1944 roku na rozkaz zbrodniarza Stalina.

Wysiedlenie Tatarów z Krymu miało być zbiorową karą dla narodu za domniemaną współpracę z hitlerowcami jaka ponoć miała miejsce w czasie II wojny światowej.

W czasie akcji od 18 do 20 maja 1944 roku wywieziono z Krymu ok.200tyś. Tatarów.

23 lutego 2020.w Opolu odbyły się uroczystości z okazji 97.rocznicy powołania I dzielnicy Związku Polaków w Niemczech - "oddanie hołdu Rodłakom" - jak o sobie mówią potomkowie przedwojennych działaczy Związku Polaków w Niemczech. Organizatorem podniosłego wydarzenia były władze miasta Opola na czele z Prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim i Przewodniczącym Rady Miasta Łukaszem Sowadą. Mszę św. celebrowaną przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Pomocniczego Diecezji Opolskiej Pawła Stobrawę w katedrze p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i następnie złożeniem wieńców i kwiatów przez delegacje pod pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego, rozpoczęło się to upamiętnienie założenia I dzielnicy ZPwN w Opolu.

Potem zaproszeni goście, w tym klubowicze Rodła z  Berlina, Berlina-Brandenburgii (GP), Opola, oraz organizatorzy, udali się na Spotkanie Okolicznościowe w opolskim ratuszu w sali im. Karola Musioła. Prezes Klubu Rodło mgr Henryk Wierny wspólnie z prof.Franciszkiem Markiem wręczyli legitymacje nowym członkom klubu Rodło Opole. Dziadek pana profesora  jak i ojciec  byli aktywnymi działaczami na rzecz powrotu Górnego Śląska do Polski. Ojciec  walczył w Powstaniu Śląskim. Jak podkreślił prelegent ,”zauważywszy, że Śląsk przez ponad sześćset lat był poza Polską, to można mówić o prawdziwym fenomenie na skalę światową ,że ci Ślązacy przez tyle pokoleń potrafili uratować tożsamość, a przede wszystkim nadzieję, że Polska na Śląsk  powróci".

W fundacji Konrada Adenauera w Berlinie w dniu 11.02.20 odbyła się konferencja z udziałem pana Przewodniczącego  izraelskiego parlamentu (Knesetu) oraz dwóch panelistów,doktorantów i publiczności. Mimo rangi gościa, drugiej osoby w Izraelu po prezydencie, rutynowa w takich okolicznościach obecność służb izraelskich była bardzo dyskretna, prawie niezauważalna. 

Dostojnego gościa i panelistów oraz  publiczność powitał były Prezydent Bundestagu, obecnie szef Fundacji dr Norbert Lammert.

W swoim wystąpieniu  zaznaczył  ,że nie chce  ukrywać specyfiki stosunków niemiecko-izraelskich. Bardzo wyraźnie podkreślił, że "normalne" to te stosunki między  oboma krajami nigdy nie były, nigdy nie mogą stać się "normalne", zawsze będą i muszą pozostać bardzo wyjątkowe.

Lammert przypomniał, że Niemcy ponoszą historycznie uzasadnioną szczególną odpowiedzialność za istnienie i bezpieczeństwo Izraela.

Mieszkam w  niewielkim, ale urokliwym mieście Świebodzinie. Położony jest on w zachodniej części Polski, jednego z piękniejszych zakątków kraju, pełnego malowniczych jezior i rozległych lasów. Tutaj przecinają się główne szlaki komunikacyjne wiodące z północy na południe i ze wschodu na zachód Europy.

Ze Świebodzinem związane jest całe moje życie – tu się urodziłam, wychowałam, tu mieszkam i tu jest moja rodzina. Dlatego nie jest mi obojętne to, co dzieje się w mojej „małej ojczyźnie”.

W centrum miasta znajduje się wiele pięknych, zabytkowych kamieniczek, Ratusz, Zamek Joannitów, mury obronne, Baszta Kamienna, Ławeczka Czesława Niemena, Pomnik Sukiennika Świebodzińskiego oraz dwa bardzo stare kościoły. Dla mieszkańców i przyjezdnych przytulne kawiarenki, cukiernie, bary i restauracje tworzą wyjątkowy klimat beztroski i relaksu.

27 stycznia 1945roku, tego dnia żołnierze Armii Czerwonej wyzwolili niemiecki-

 nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau.Od 1996 r.jest to

 oficjalny dzień pamięci ofiar narodowego socjalizmu w Niemczech. Pod koniec 2005 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ wyznaczyło ten dzień również na Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

W Berlinie dnia 27.01.2020.upamiętniono ofiary ludobójstwa dokonanego przez Niemców-nazistów w latach 1939-1945.Z przykrością trzeba stwierdzić,że w zapowiedzianych oficjalnych uroczystościach nie było nawet wzmianki o upamiętnieniu Polaków ofiar barbarzyństwa niemieckiego nazistowskiego.Polska jako pierwsza postawiła tamę z krwi i dobytku najeźdźcom Niemcom-hitlerowcom i ich pomocnikom siepaczom stalinowskim .Prelegent podczas uroczystości przed tablicą pamiątkową upamiętniającą akcję T4 wymienił i słusznie jako pierwsze ofiary nazistowskie ,wymordowanie mln Żydów następnie  niepełnosprawnych i Romów.

Fundacja Konrada Adenauera zorganizowała dnia 14.01.20 w Berlinie bardzo interesujący panel dyskusyjny na temat:” Rosja - Chiny: Wschodzący sojusz czy wieczny rywal?” Zaproszeni zostali do dyskusji wybitni znawcy stosunków rosyjsko-chińskich pani z Francji dr Valérie Niquet, pracownik naukowy z Fundacji Badań Strategicznych,pan Barry Pavel wiceprezes i dyrektor Scowcroft Center for Strategy and Security Rada Atlantycka oraz dr Johann Wadephul wiceprzewodniczący grupy parlamentarnej CDU / CSU. Moderował dyskusję z prelegentami i publicznością pan Frank Priess, zastępca kierownika z Departamentu Współpracy Europejskiej i Międzynarodowej, fundacji Konrada Adenauera. Każdy z uczestników w ok.10-cio minutowej prelekcji przedstawił swój punk widzenia odnośnie stosunków rosyjsko-chińskich, a potem nastąpiła dyskusja. Prelegenci odpowiadali na pytania moderatora i zadawane od publiczności.

Jedna czwarta ludzkości zmaga się z kryzysem wodnym - podaje New York Times. Wiele z krajów jest naturalnie sucha, inne zaś marnują zasoby, które posiadają. Z najnowszych informacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wynika, że Polska jest obecnie wśród krajów o najmniejszych zasobach wody w Unii Europejskiej.

17 krajów na świecie, m.in. Iran, Indie czy Botswana, dotknął ekstremalny kryzys wodny. W miejscach dotkniętych suszą znajdują się megamiasta: New Delhi (22 mln mieszkańców) czy Sao Paulo (12 mln) - wynika z raportu Światowego Instytutu Zasobów. Problem, choć nie na taką skalę jak w Indiach czy Meksyku, dotyczy również Polski. Z najnowszych informacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wynika, że nasz kraj jest obecnie wśród krajów o najmniejszych zasobach wody w Unii Europejskiej. W przyszłym tygodniu rozpoczną się ogólnopolskie konsultacje, które mają dać odpowiedź na pytanie, jak przeciwdziałać suszy.

- Braki w dostawie wody pitnej będą zdarzać się częściej, to będzie jeden z klimatu. Szczególnie narażone jest województwo łódzkie - przekonuje dr hab. inż. Zbigniew Karaczun ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Koalicji Klimatycznej. Zanikanie największego dorzecza Warty - Noteci, cofnięcie się brzegu Jeziora Wilczyńskiego o sześć metrów czy obumieranie świerka w Puszczy Białowieskiej spowodowane obniżeniem poziomu wód gruntowych - to jedne z już widocznych skutków zmian klimatu w Polsce. Jeśli nic nie zrobimy, będzie tylko gorzej.

Rozmowa odbyła się w czerwcu 2019 r. po tym, jak w Skierniewicach zabrakło wody pitnej.

W dniu 22 grudnia 2019 roku w parafii pw. św. Mikołaja, Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego mieszczącej się przy niemieckiej rzymskokatolickiej wspólnocie parafialnej św. Jana Ewangelisty w Berlinie odbyły Mikołajki i spotkanie opłatkowe. W Mszy św. oprócz wiernych z ukraińskiej i niemieckiej parafii, uczestniczyli członkowie Klubu GP Berlin-Brandenburg, Klubu Rodło ,a także znany dziennikarz śledczy Leszek Szymowski.

Piękną homilię wygłosił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Petro Kryk. Po Mszy św. odbył się występ z udziałem dzieci i św. Mikołaja, następnie wszyscy udali się na smaczny poczęstunek, zorganizowany przez czcigodnego Ks. Proboszcza Sergiya Dankiva i panią Olgę. W czasie wspólnego biesiadowania goście i organizatorzy podzielili się opłatkiem, składając nawzajem życzenia świąteczne.

Józef Galiński

19 grudnia 2019 roku, w trzecią rocznicę islamskiego terrorystycznego zamachu dokonanego w centrum stolicy Niemiec, na Breitscheidplatz odbyły się uroczystości żałobne upamiętniające ofiary tego barbarzyństwa - dwunastu obywateli Niemiec, Polski, Czech, Ukrainy, Izraela i Włoch, kobiet i mężczyzn.

19 grudnia 2016 Anis Amri, tunezyjski emigrant, nielegalnie przebywający od 2015r. na terenie RFN, wjechał ciężarówką w tłum gości odwiedzających tradycyjny jarmark bożonarodzeniowym w centrum Berlina.

Atak spowodował śmierć 12 osób, w tym, jako pierwszej ofiary, polskiego kierowcy TIR a śp. Łukasza Urbana, zamordowanego strzałem w skroń podczas uprowadzenia ciężarówki przez terrorystów.

Rannych zostało ponad 70 osób , z których wiele do dziś nie wróciło do pełnego zdrowia.

29.11.12 w Berlinie grupa Ukraińców, Polaków i Niemców wzięła udział w demonstracji pt .” Ewige Kerze-wieczne świece „ upamiętniającej miliony Ukraińców , którzy zginęli w latach 1932-1933  w skutek wywołanego sztucznie przez komunistów-stalinowców głodu, ,nazwanego później "Hołodomorem" tj. „zamorzenie głodem”.

Systemowe ,zbrodnicze działania władz stalinowskich , które wywołały masowy głód, były odpowiedzią na sprzeciw ludności wsi Ukrainy wobec prowadzonej na przełomie 1929/1931 przez kierownictwo sowieckie i władze państwowe ZSRR, polityki przymusowej kolektywizacji rolnictwa i bezwzględnej jej egzekucji przez organy państwowe ZSRR. Najnowsze badania wskazują , że w czasie Hołodomoru śmierć mogło ponieść nawet 6 milionów ludzi.

Berlińska demonstracja przeszła od stacji kolejowej Zoologischer Garten do pomnika ofiar stalinizmu przy Hardenbergplatz 11 .Tam został odczytany apel i złożono wieńce. Klubowicze GP - Rodło zapalili znicze w barwach Ukrainy i Polski .

W dniu 16.11.2019. odbyły się  uroczystości żałobne w Miejscu Pamięci i Muzeum Sachsenhausen(Oranienburg).Rozpoczęły się o godz. 11:30 Mszą Świętą Polową pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego,celebrowaną w baraku byłego niemieckiego-nazistowskiego obozu zagłady Sachsenhausen.

Jesteśmy z zona  zachwyceni  usługami Pani Sylwi. Jako Dziennikarze  bardzo dużo jeździmy po Swiecie.  Byliśmy juz w tysiacach Salonów Fryzjerskich na całym swiecie ale takiego talentu jak ma Pani Sylwia jeszcze nie spotkalismy nawet w Nowym Jorku. Szkoda ze ze Szwajcarii do Golubia jest tak daleko.

Pani Sylwia opowiada:

“W salonie wykonuję głównie takie usługi jak:
Strzyżenia damskie i męskie. Czy jest to kobieta czy mężczyzna, fryzurę w obu przypadkach dobieram indywidualnie do kształtu twarzy , rodzaju wykonywanej pracy, albo czy chcemy ukryć poszczególne mankamenty twarzy lub też uwydatnić konkretne partie twarzy. Koloryzacje damskie wykonuję na włoskich farbach, które bazują na oliwie z oliwek, z niską zawartością amoniaku,który ulatnia się  podczas procesu koloryzacji. Dzięki temu włosy po koloryzacji są piękne, lśniące i zdrowsze. Kolory również dobieram odpowiednio do rodzaju cery i urody klientki. Do koloryzacji dodaję specjalne olejki,które regenerują włosy i zabezpieczają je przed niszczeniem się przy rozjaśnianiu, dzięki temu zyskujemy dodatkowy efekt nawilżenia włosa. Zabiegi regenerujące wykonuję z pomocą specjalnego urządzenia emitującego podczerwień, dzięki któremu substancje odżywcze wchłaniają się szybciej i o 50% więcej. Również proponuję w swoich usługach upięcia i czesania, szybkie, modne i nowoczesne.

Dodam,że w salonie używam rzeczy jednorazowych ( ręczniki,pelerynki,kubeczki )ponieważ sterylność i czystość to dla mnie podstawa. Mimo, że jestem młodą osobą  bardzo kocham moją pracę i wkładam w nią  całe moje serce,największą zapłatą za usługę jest dla mnie zadowolenie klienta. Regularnie śledzę trendy mody ,aby być na czasie z tym co jest najmodniejsze. Regularnie podnoszę swoje umiejętności uczęszczając w szkoleniach.“

Polecam bardzo serdecznie i pozdrawiam,

Josef Gamon

 9.11.19 w Miejscu Pamięci i Muzeum Sachsenhausen delegacja Klubu Rodło, a zarazem KGP B-B wspólnie z szefem Stronictwa Narodowego oddali hołd pomordowanym przez Niemców-hitlerowców niewinnym więźniom .Wspólnie z przybyłymi delegacjami z Polski i Niemiec uczcili pomordowanych  przed tablicą  upamiętniającą 33 rozstrzelanych Polaków.

Był to pierwszy masowy mord w tym obozie zagłady dokonany  dnia 9.11.1940 roku na terenie byłej żwirowni.

Warto podkreślić, tak uroczyste upamiętnienie tego tragicznego wydarzenia było inicjatywą dyrekcji Muzeum. Uczestników uroczystości żałobnych  powitała pani  zastępca dyrektora ds. Miejsca Pamięci Astrid Ley. Wspólnie z prezesem Klubu Rodło i zarazem przewodniczącym  KGPB-B przed tablicą pamiątkową umieszczoną w miejscu zbrodni przypomnieli historię obozu i martyrologię więźniów. Następnie delegacja  klubów Rodło zapaliła dwa znicze biały i czerwony oraz złożyła  wiązankę kwiatów przed tablicą pamiątkową. Należy zaznaczyć , że do Muzeum Sachenhausen przyjechała też Burmistrz Dobiegniewa Pani Sylwia Łaźniewska wraz ze swoimi pracownikami  oraz małżeństwo Krzyżanowscy ze Stowarzyszenia „NE CEDAT ACADEMIA” z  Krakowa , by również oddać hołd pomordowanym Rodakom, składając wieńce przed tablicą .

Wir nutzen Cookies auf unserer Website. Einige von ihnen sind essenziell für den Betrieb der Seite, während andere uns helfen, diese Website und die Nutzererfahrung zu verbessern (Tracking Cookies). Sie können selbst entscheiden, ob Sie die Cookies zulassen möchten. Bitte beachten Sie, dass bei einer Ablehnung womöglich nicht mehr alle Funktionalitäten der Seite zur Verfügung stehen.