Wirtschaft - Politik - Business

 • 1

Gesundheit - Ernährung - Sport

 • Bayern: Katastrophale Konzentration von Aluminium, Barium und Arsen in der Atemluft amtlich bestätigt! +

  Bayern: Katastrophale Konzentration von Aluminium, Barium und Arsen in der Atemluft amtlich bestätigt! Die Untiefen des Internets haben es zutage gefördert: Das Bayerische Landesamt für Umweltschutz, das sich seit dem 01. August 2005 Weiterlesen ...
 • Jeder nimmt etwa 100 Kunststoffteilchen pro Tag auf +

  Jeder nimmt etwa 100 Kunststoffteilchen pro Tag auf Die Erde versinkt in Plastik. Es ist im Boden, im Wasser und in der Luft. Wir essen, trinken und atmen Weiterlesen ...
 • 40.000,00 Tote durch Krankenhauskeime im Jahr: Schwester schlägt Alarm – jetzt äußern sich Kliniken +

  40.000,00 Tote durch Krankenhauskeime im Jahr: Schwester schlägt Alarm – jetzt äußern sich Kliniken FOCUS berichtet: Donnerstag, 25.10.2018, 08:14Jährlich infizieren sich bis zu eine Million Menschen dort, wo sie eigentlich Genesung erwarten: imKrankenhaus. Nach Weiterlesen ...
 • Erfahrungsbericht-BestWater +

 • Nierensteine – und was dann? +

  BestWater Jurij Aledort sitzt entspannt an seinem Tisch im Wohnzimmer in Berlin. Seine Frau hat den kleinen Jacob auf dem Schoß. „Wie Weiterlesen ...
 • Gastbeitrag von Dr. Manfred Doepp +

  Glas-Wasser Die meisten Menschen halten ihr Trinkwasser für sauber. Genauer gesagt, sind es laut einer Studie sogar neun von zehn Verbrauchern, Weiterlesen ...
 • 1

Wissen - Forschung

 • Wasser schafft Arbeitsplätze +

  Weltkugel-Wasser Wasser ist ein wesentlicher Bestandteil der nationalen und lokalen Wirtschaft. Es wird für die Erhaltung und Schaffung von Arbeitsplätzen benötigt. Weiterlesen ...
 • 30 Jahre alter Umweltskandal fordert heute noch Opfer +

  Schutzanzug-Arbeiter-Giftmüllfässer Einer der größten Umweltskandale der deutschen Geschichte ist bis heute eine potenzielle Gefahr. Immer noch ist die Umweltverschmutzung nicht zufriedenstellend Weiterlesen ...
 • Jupiter-Monde voller Wasser +

  Jupiter-Mond-Wasser Im Januar 1610 wurden die vier größten Jupitermonde Europa, Io, Ganymed und Kallisto entdeckt. Seitdem faszinierten sie die Astronomen immer Weiterlesen ...
 • Bill Gates trinkt aus Fäkalien gewonnenes Wasser +

  Bill-Gates-Fäkalien-Trinkwasser Bill Gates hat es sich mit seiner Bill & Melinda Gates Foundation zur Aufgabe gemacht den Ärmsten dieser Welt zu Weiterlesen ...
 • Fassadenbeschichtungen geben hohe Mengen Biozide ab +

  Fassadenbeschichtungen geben hohe Mengen Biozide ab Das Problem von Pestiziden im Grund- und Oberflächenwasser ist nicht neu. Hauptverursacher ist immer noch die Landwirtschaft, und kommt es Weiterlesen ...
 • 1

Beiträge aus Polen

19 grudnia 2020 roku w Berlinie, w czwartą rocznicę islamskiego terrorystycznego zamachu dokonanego w centrum stolicy Niemiec, na Breitscheidplatz odbyły się uroczystości żałobne upamiętniające ofiary tego barbarzyństwa - dwunastu obywateli Niemiec, Polski, Czech, Ukrainy, Izraela i Włoch, kobiet i mężczyzn.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

W dniu 27.11.20 w .kościele rzymsko-katolickim pw. Św. Rodziny(Heilige Familie)została odprawiona Msza św. w intencji ofiar sztucznie wywołanego głodu na Ukrainie, przez bestie sowieckie-stalinowskie, upamiętnienie 87. rocznicy najstraszniejszej katastrofy na Ukrainie – Wielkiego Głodu-Hołodomoru z lat 1932-1933.Według szacunków historyków umarło z wycieńczenia i głodu w potwornych męczarniach przeszło 6 mln Ukraińców, głównie mieszkańców wsi. Chora, barbarzyńska, stalinowska polityka kolektywizacji na wsi doprowadziła do ludobójstwa (genozid)ludności ukraińskiej znajdującej się w zbrodniczym ZSRR! Totalitaryzm bolszewicki przerwał historyczne więzy na Ukrainie - historyczne połączenia pokoleń, ducha, pamięci, mentalności,kultury i języka. Zbrodnie bolszewizmu-stalinizmu są podobne do zbrodnii nazizmu-hitleryzmu. Ich natura była jedna: ludzka nienawiść.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

13.12.2020-upamiętniliśmy klubowicze Rodło/GP ofiary WRON, 39.rocznica ogłoszenia stanu wojennego przez czerwonego targowiczana Wojciecha Jaruzelskiego. Przed ambasadą Rosji w Berlinie zapaliliśmy Znicze Pamięci w barwach Ojczyzny ustawiliśmy dwie tablice i modliliśmy za dusze zamordowanych i okaleczonych przez siepaczy komunistycznych.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

Po 76-ciu latach poszukiwań 2.09.2020 udało się odnaleźć miejsce pochówku  śp. Harriego,ojca Volkera Schmitza!

Zginął (uległ zaczadzeniu) 18 grudnia 1944r. podczas alianckiego nalotu bombowego na okręt, na którym służył jako marynarz w okupowanej przez Niemców-hitlerowców  Gdyni. Podczas okupacji Niemcy-naziści zmienili nazwę Gdynia na Gotenhafen.

Ojciec Volkera został powołany do Kriegsmarine w końcu 1942 roku i skierowany do służby na pancerniku o niechlubnej historii Schleswig-Holstein, który to o godz. 4:45 dnia 1.09.1939 roku rozpoczął ostrzał polskiej placówki wojskowej na Westerplatte. Wydarzenie to jest przyjmowane za początek II wojny światowej.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

W święto Wszystkich Świętych dnia 1.11.20. udaliśmy klubowicze Rodło/GP na Plötzensee , Hüttigpfad 16,13627 Berlin, do byłego więzienia Gestapo, gdzie Niemcy gilotynowali skazańców, w tym ponad 200 Polaków. Tam zapaliliśmy znicze w barwach Ojczyzny i złożyliśmy wiązankę kwiatów oraz modliliśmy się w miejscu straceń za wszystkich pomordowanych w latach 1933-1945 przez niemieckich narodowych socjalistów, niewinnych więźniów. Wcześniej o godz.10:15 w bazylice uczestniczyliśmy we Mszy św.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

Dlaczego Policja i Prokuratura w Mikołowie na Ślasku nie prowadzi postępowania karnego przeciwko Panu Dariuszowi D. i jego żonie Marzenie D.? Pytanie, które trzeba sobie postawić i pytanie na które koniecznie trzeba odpowiedzieć.

       Małżeństwo Marzena i Dariusz D. prowadzą działalność gospodarczą. Posiadają warsztat samochodowy z lakiernią na obrzeżach Mikołowa, w tak zwanej przez świat przestępczy „ dziupli“.

       Bulwersująca sprawa, gdy Policja i Prokuratura w Mikołowie umarza śledztwo w sprawie popełnienia przez Dariusza D. przestępstwa, nie dopuszczając oczywistych dowodów i sugerując się tylko jego zeznaniami.

     Policji i Prokuraturze w Mikołowie Pan Dariusz D. znany jest od lat. Obecnie ciąży na nim wyrok do odsiedzenia, ale dzięki znajomościom skutecznie go unika.

Mechanizm jest prosty i szeroko ostatnio stosowany. Trzeba znać dobrego psychologa, psychiatrę. Wykazać się zdolnościami aktorskimi i udawać po prostu cały czas głupka. Psychiatra pomoże uczynić skazanego niezdatnym do odsiatki wyroku w więzieniu.

Kommentar schreiben (2 Kommentare)

17 września 2020, w 81. rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Sowieckiego na Polskę, przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Berlinie Unter den Linden 63-65 upamiętniliśmy i oddaliśmy hołd Polakom pomordowanym przez sowieckich, komunistycznych siepaczy Stalina.

Zapaliliśmy znicze i złożyliśmy wiązanki kwiatów w ojczystych barwach naprzeciwko gmachu ambasady Rosji,oraz modliliśmy się w języku polskim i niemieckim za Rodaków, ofiary dwóch najeźdźców!

Warto podkreślić, że to Polska jako pierwsza postawiła tamę z krwi i dobytku barbarzyńcom Niemcom-nazistom od 1.09.1939 i ich pomocnikom od 17.09.1939 roku, sowieckim zbójom.

17.09.1939 wbili oni nóż w plecy żołnierzom krwawiącej polskiej armii, broniącej Ojczyzny przed agresją Niemców. Rządy Francji i Anglii, mimo umów o pomocy w razie agresji na Polskę, złamały swe sojusznicze obietnice pozostawiając nasz kraj na pastwę dwóch zbratanych ze sobą totalitaryzmów.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

   1.09.2020,odbyły się uroczystości upamiętniające 81.rocznicę szarży ułańskiej pod Krojantami na agresorów Niemców-nazistów. II wojna na Pomorzu rozpoczęła się wjazdem niemieckiego pociągu pancernego, zamiast anonsowanego pociągu pośpiesznego do Królewca przez Chojnice około godziny 4:23,następnie ciężkich walk o miasto Wehrmachtu i po jego zajęciu, część niemieckich żołnierzy zmotoryzowanej 20 dywizji piechoty rozlokowała się pod wieczór niedaleko Chojnic pod wioską Krojanty i nie spodziewała się uderzenia wojsk polskich.Bohaterski Pułkownik Ułanów Pomorskich śp. Kazimierz Mastalerz zaatakował oddziałem ułanów żołnierzy niemieckich, ginąc wraz z 24 żołnierzami,na polu walki,rannych zostało 50 z ponad 200 szarżujących. Była to pierwsza szarża ułanów w wojnie obronnej 1939 roku. https://czluchow.naszemiasto.pl/gmina-chojnic…/…/c13-7320343 

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

W dniu 30.08.2020 w Szczecinie odbyły dwie podniosłe uroczystości,98 rocznica powołania Związku Polaków w Niemczech oraz 40.rocznica podpisania porozumień szczecińskich między strajkującymi robotnikami i butną władzą komunistyczną.Podniosłe uroczystości rozpoczęły się Eucharystią ,którą celebrowali w katedrze pw. św. Jakuba w intencji Klubów Rodła i zmarłych członków ZPwN z okazji 98. rocznicy powstania ZPwN oraz w intencji prześladowanych robotników ,antykomunistów ,czcigodny Ksiądz Proboszcz,Prałat Dariusz Knapik i Ksiądz Senior.Przejmującą homilię wygłosił Ksiądz Proboszcz,podkreślając,że warto pamiętać i oddawać cześć ludziom walki o wolność i suwerenność Ojczyzny.Po Mszy św.pod tablicą śp.Patrona,dr Księdza Bolesława Domańskiego umieszczoną na ścianie katedry złożono wiązanki kwiatów i modlono się za duszę zmarłego ,bohaterskiego kapłana,byłego prezesa Związku Polaków w Niemczech.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

SIŁA POMOCY!  DZIAŁANIA NA RZECZ AKTYWIZACJI MŁODZIEŻY

W ramach  programu o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji polska młodzież z województwa lubuskiego przystąpiła do projektu „Lubuskie Młodzieżą Silne” w celu zdobycia i doskonalenia  przez osoby młode do 29 r. życia umiejętności społecznych ważnych na rynku pracy.  Jako animator skłaniam tych młodych ludzi do aktywności w niesieniu pomocy innym, zachęcam do samodzielnych działań w  dobrowolnym i autentycznym uczestnictwie w życiu społeczno-kulturalnym.

Projekt powstał w odpowiedzi na pytania:

Jak zwiększyć szanse młodych ludzi na rynku pracy ?

Co zrobić by chętniej i odważniej angażowali się w działalność społeczną i     charytatywną?

Do projektu zaproszeni zostali przede wszystkim uczniowie klas najstarszych z Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego.  W ramach różnorodnych działań uczniowie spotykali się z trenerami kompetencji społecznych, animatorami, doradcą zawodowym i psychologiem. Odwiedzali  instytucje wspierające ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji. Celem wizyt było zapoznanie się z ideą, funkcjonowaniem, realizacją zadań organizacji pomocowych. Młodzież zachęcana była do włączania się w działalność społeczną i charytatywną.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

9.08.2020,przemarsz, od Fernsehturm do Pariserplatz Białorusinów i osób wspomagających i zakończenie demonstracji przed Bramą Brandenburską w Berlinie w dniu wyborów prezydenckich na Białorusi.Budzi się dawna republika sowiecka, pragnie wolności, szczególnie młodzi są niepokorni wobec dyktatury, pragną zmian na lepsze.Ale jakich zmian pragną, demokratyzacji życia społecznego, tzw. społeczeństwa obywatelskiego, braku represji wobec opozycji, wolnych i uczciwych wyborów,suwerennej Białorusi itd.? To szczytne, słuszne postulaty i pragnienia, warto o nie walczyć, demonstrować!

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

Po Mszy św. o godz. 10:15,dnia 5.07.2020 obok bazyliki p.w. św. Jana Chrzciciela przy  pomniku świętego Jana Pawła II zachęcaliśmy parafian do głosowania wyborach prezydenckich w dniu 12.07.20 na obecnego Pana Prezydenta Andrzeja Dudę.W 2015 roku także popieraliśmy kandydaturę Pana Andrzeja Dudę. Trudno zrozumieć postawę niektórych wiernych z Polskich Misji Katolickich w RFN, którzy popierają kandydata totalniaków, jawnie gloryfikującego antychrześcijańskie wartości-LGBT, niszczący ekosystemy przyrody poprzez zrzuty nieoczyszczonych ścieków do Wisły, popierającego firmy zagraniczne, itd! 

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

Dokładnie 75 lat temu, w miejscowości Gardelegen niedaleko Magdeburga, w piątek 13 kwietnia 1945r., na dwa dni przed wkroczeniem oddziałów amerykańskich, została dokonana jedna z najstraszliwszych zbrodni, w jakże obfitych w podobne akty zwyrodnialstwa, okrutnych dziejach II wojny światowej. Tego dnia zwabiono podstępem, a opornych wtłoczono siłą do obszernej, solidnie murowanej stodoły, której klepisko wyłożono do wysokości kolan słomą, pod którą ukryto materiały palne. Było to około 1.100 więźniów z ewakuowanych obozów koncentracyjnych, a także robotników przymusowych. Stodołę następnie zamknięto i podpalono. Do usiłujących się wyrwać z nagle rozpętanego piekła, przez jedne z obluźnionych potężnych wrót, strzelano z broni maszynowej, zaś do środka wrzucano granaty zapalające. Któż tego dokonał. Bezpośrednimi sprawcami byli żołnierze SS, Luftwaffe, grupa około dwudziestu spadochroniarzy, młodzież z Hitlerjugend. Kto jednak to zaplanował? No cóż, byli to „zwyczajni Niemcy”. Pomysł wysunął Kreisleiter (naczelnik) powiatu Gardelegen. „To on ściągnął esesmanów, lotników, spadochroniarzy”. To on rozesłał po polach i lasach starców, kobiety i dzieci węszące za nieszczęśliwcami, którzy usiłowali się uratować”. To w jego gabinecie elita miasteczka koledzy z bridżów, polowanek: „Herr Doktor”, „Herr Ingenieur”, „Herr Geheimrat”, kupcy, przedsiębiorcy z niemiecką z dokładnością zaplanowali do ostatnich drobiazgów, ile papierosów wydzielić na przynętę, ile wydzielić benzyny itd., itd.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

Berlin, 14.06.2020.80. rocznica deportacji 728 Polaków przez okupantów niemieckich do KL Auschwitz. Msza św. w bazylice Polskiej Misji Katolickiej zamówionej przez członków Klubów Rodło/GP Berlin-Brandenburg i Dziennik Berliński w intencji śp. 728 Polaków deportowanych z Tarnowa do niemieckiego KL Auschwitz. Od godz. 12:00 rozpoczęła się manifestacja upamiętniające śp. 728 ofiary z I transportu Polaków z Tarnowa do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz. Zebraliśmy się naprzeciwko ambasady USA obok Bramy Brandenburskiej ,nie mogliśmy się zebrać na Pariser Platz naprzeciwko Bramy Brandenburskiej ,z flagami Polski i Ukrainy, bannerami , wspomagani przez przyjaciół z Ukrainy. Modlitwą za ofiary, po zapaleniu zniczy i złożeniu wiązanki kwiatów w barwach Ojczyzny ,Dziesiątką Różańca św. upamiętniliśmy polskie ofiary barbarzyństwa niemieckiego. Śpiewając suplikacje prosiliśmy Wszechmogącego i Miłosiernego Boga o ustanie groźnych chorób i dobre urodzaje. Organizator manifestacji pan Bartek w przemówieniu przypomniał o ofiarach z I transportu Polaków do niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz. Rozdaliśmy ulotki mieszkańcom Berlina i turystom na Pariser Platz dopiero po manifestacji.

 

https://www.youtube.com/watch?v=eKSny68zXKM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2Z4490OVeIv4-arUHgqWUMIK4irTd0Cf1NBSInVzcSa-ZzYYt1-qNm8UY

 

Józef Galiński

 34

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

Msza św. będzie celebrowana w Berlinie o godz. 13:00 ,dnia 14.06.20.w bazylice PMK ,Lilienthalstrasse 5, w intencji śp. więźniów pierwszego masowego transportu Polaków do niemieckiego-nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz:

 
14 czerwca 2020 roku przypada 80. rocznica wydarzenia, które otwarło historię bodaj największego piekła na ziemi. 
 
W  2006r. dzień deportacji 728 polskich więźniów politycznych z tarnowskiego więzienia do Auschwitz został ogłoszony przez Sejm RP Narodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Niemieckich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. 
Święto, to jednak pozostaje w Polsce, a tym bardziej na świecie mało znane, mało kto o nim pamięta, mało kto je obchodzi... 
 
Pamiętamy, że to Polska jako pierwsza postawiła tamę z krwi barbarzyńcom Niemcom-nazistom od 1.września 1939 roku i ich pomocnikom, siepaczom sowieckim od 17.09.1939 roku.
 
Po kolei, nazwisko po nazwisku, numer po numerze, oddajmy hołd naszym rodakom - pierwszym 728 więźniom niemieckiej fabryki śmierci, przypominając, że byli nimi Polacy, głównie młodzi, członkowie ruchu oporu, przedstawiciele elit Rzeczpospolitej - pierwsi bohaterowie walki z narodowo/socjalistycznym niemieckim totalitaryzmem. To dla Polaków stworzono KL Auschwitz i to my byliśmy głównymi ofiarami niemieckich oprawców przez pierwsze dwa lata funkcjonowania obozu. Transporty z Polakami Niemcy wysyłali tu przez całą okupację, jak i do innych niemieckich obozów. 

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

e-mail:Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

e-mail:Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

Wielce Szanowny Panie Wicemarszałku,
Wielce Szanowne Panie Wiceprzewodniczące,

Zważywszy na wcześniejsze zachowanie byłego marszałka Senatu RP i jego koleżki, Ambasadora RP w BERLINIE wobec Polonii, ze sporym zdziwieniem przyjęliśmy nagłe nadesłane życzenia!
https://www.tokfm.pl/…/7,103454,21459186,ambasador-przylebs…

Nas Klubowiczów Rodło/GPB-B interesują dziś skuteczne działanie władz państwowych RP, na rzecz nieuznawanej przez władze RFN, Mniejszości Polskiej w Niemczech.
Niestety, z przykrością musimy zauważyć, że brak jest wymiernych osiągnięć (oprócz fotografii ze spotkań i gołosłowia) dla społeczności polskiej w RFN, tak ze strony PAD, jego urzędników i członków Rządu Polskiego, a w szczególności byłego marszałka Senatu!

Jedyne co można zauważyć to tylko ogromną pogardę i lekceważenie, okazane szczególnie przez byłego marszałka Senatu w czasie jego wizyty w dniach 6-8 lipca 2018r. w RFN wobec członków klubów Rodło/GPB-B i innych Patriotycznych organizacji.
https://www.pap.pl/…/news%2C1486041%2Cniemcy---karczewski-d…
Nie zostaliśmy wpuszczeni na spotkanie tak w Berlinie, jak i w Kolonii z byłym marszałkiem Senatu, bez podania powodu!
Podczas spotkania w Konsulacie RP w Kolonii były marszałek Senatu mówił o potrzebie dekomunizacji w obecności Ambasadora RP, zarejestrowanego przez komunistyczne służby jako TW o pseudonimie "Wolfgang", a zarazem byłego członka komunistycznej SZSP. Czy to nie kpina i ponury żart z patriotycznej Polonii i emigracji politycznej, którą komunistyczne prześladowania zmusiły do opuszczenia kraju?

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

Wir nutzen Cookies auf unserer Website. Einige von ihnen sind essenziell für den Betrieb der Seite, während andere uns helfen, diese Website und die Nutzererfahrung zu verbessern (Tracking Cookies). Sie können selbst entscheiden, ob Sie die Cookies zulassen möchten. Bitte beachten Sie, dass bei einer Ablehnung womöglich nicht mehr alle Funktionalitäten der Seite zur Verfügung stehen.