Wirtschaft - Politik - Business

 • 1

Gesundheit - Ernährung - Sport

 • Gewichtszunahme in der Corona-Pandemie: Promi +

  Gewichtszunahme in der Corona-Pandemie: Promi Personal Trainerin Vivien Wettig im InterviewFast jeder zweite Deutsche hat seit Beginn der Corona-Pandemie zugenommen, imDurchschnitt 5,6 Kilo laut einer Weiterlesen ...
 • Bayern: Katastrophale Konzentration von Aluminium, Barium und Arsen in der Atemluft amtlich bestätigt! +

  Bayern: Katastrophale Konzentration von Aluminium, Barium und Arsen in der Atemluft amtlich bestätigt! Die Untiefen des Internets haben es zutage gefördert: Das Bayerische Landesamt für Umweltschutz, das sich seit dem 01. August 2005 Weiterlesen ...
 • Jeder nimmt etwa 100 Kunststoffteilchen pro Tag auf +

  Jeder nimmt etwa 100 Kunststoffteilchen pro Tag auf Die Erde versinkt in Plastik. Es ist im Boden, im Wasser und in der Luft. Wir essen, trinken und atmen Weiterlesen ...
 • Kontaktdaten +

  BestWater Schweiz GmbHHallwilerweg 2, Postfach 6007 Luzern Tel.: +49 1523 375 21 39 eMail: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! Weiterlesen ...
 • 40.000,00 Tote durch Krankenhauskeime im Jahr: Schwester schlägt Alarm – jetzt äußern sich Kliniken +

  40.000,00 Tote durch Krankenhauskeime im Jahr: Schwester schlägt Alarm – jetzt äußern sich Kliniken FOCUS berichtet: Donnerstag, 25.10.2018, 08:14Jährlich infizieren sich bis zu eine Million Menschen dort, wo sie eigentlich Genesung erwarten: imKrankenhaus. Nach Weiterlesen ...
 • Erfahrungsbericht-BestWater +

 • 1

Wissen - Forschung

 • Wasser schafft Arbeitsplätze +

  Weltkugel-Wasser Wasser ist ein wesentlicher Bestandteil der nationalen und lokalen Wirtschaft. Es wird für die Erhaltung und Schaffung von Arbeitsplätzen benötigt. Weiterlesen ...
 • 30 Jahre alter Umweltskandal fordert heute noch Opfer +

  Schutzanzug-Arbeiter-Giftmüllfässer Einer der größten Umweltskandale der deutschen Geschichte ist bis heute eine potenzielle Gefahr. Immer noch ist die Umweltverschmutzung nicht zufriedenstellend Weiterlesen ...
 • Jupiter-Monde voller Wasser +

  Jupiter-Mond-Wasser Im Januar 1610 wurden die vier größten Jupitermonde Europa, Io, Ganymed und Kallisto entdeckt. Seitdem faszinierten sie die Astronomen immer Weiterlesen ...
 • Bill Gates trinkt aus Fäkalien gewonnenes Wasser +

  Bill-Gates-Fäkalien-Trinkwasser Bill Gates hat es sich mit seiner Bill & Melinda Gates Foundation zur Aufgabe gemacht den Ärmsten dieser Welt zu Weiterlesen ...
 • Fassadenbeschichtungen geben hohe Mengen Biozide ab +

  Fassadenbeschichtungen geben hohe Mengen Biozide ab Das Problem von Pestiziden im Grund- und Oberflächenwasser ist nicht neu. Hauptverursacher ist immer noch die Landwirtschaft, und kommt es Weiterlesen ...
 • 1

Beiträge aus Polen

“Marsch für das Leben” in Berlin am 18. September 2021 – Frankfurter Erklärung (frankfurter-erklaerung.de)

“Marsch für das Leben” in Berlin am 18. September 2021 – Frankfurter Erklärung (frankfurter-erklaerung.de)

 

DSCI01471

Wzięło w nim udział blisko 4,5 tysięcy uczestników i uczestniczek. Na demonstrację do stolicy Niemiec przybyli ludzie dobrej woli z całej RFN w tym spora grupa polskich katolików, mieszkańców Berlina, a także osoby przyjezdne.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

W dniach 9-11lipiec 2021 odbył się w Sulejowie XVI Zjazd Klubów Gazety Polskiej.

IMG 20210716 WA0015

Przybyli na  zjazd  KGP wspaniali goście z kraju i zagranicy.Przywitała uczestników zjazdu burza z gradem i obfitymi opadami.Super,że organizatorzy zadbali o specjalne ,piękne,patriotyczne peleryny przeciwdeszczowe. Po kolacji ,powitał zaproszonych klubowiczów i gości redaktor Naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz.Warto podkreślić,że nieczęsto się zdarza,żeby można się było spotkać w jednym miejscu z wieloma członkami rządu ,posłami,znanymi dziennikarzami. Można było przywitać się i porozmawiać z panem Premierem  Mateuszem Morawieckim,panem Marszałkiem Seniorem

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

Dnia 25.04.2021. odbyła się demonstracja Białorusinów i osób wspomagających z Niemiec, Ukrainy, Polski w przeddzień 36 rocznicy katastrofy reaktora atomowego w Czarnobylu.Przemarsz demostrantów z banerami i flagami od Placu Poczdamskiego przed Bramę Brandenburską w Berlinie.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

20.03.21.demonstracja zorganizowana w czasie pandemii w centrum Berlina na placu poczdamskim,w związku z Dniem Więźniów Politycznych.

12

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

Projekt skierowany do kobiet.
Stworzony przez dwie polskie emigrantki w Holandii: Monika Brinkman Maczka i Iwona Tomasz. Dwie wspaniałe kobiety, które silnie stąpają po ziemi.
Monika i Iwona, bo właśnie o nich mowa, prowadzą prężnie swoje biznesy w Holandii.
Monika prowadzi Salon Fryzjerski oraz organizuje szkolenia fryzjerskie. Iwona zajmuje się rekrutacją, pomaga rodakom znaleźć prace. Poprzez idealną rekrutację pracodawca otrzymuje z rąk Iwony odpowiedniego pracownika na dane stanowisko.
Jednym z ich wspólnych projektów w 2020 roku było otwarcie Fundacji na terenie Holandii.
Fundacja (SOS) Samen Onze Solidariteit (Razem Nasza Solidarność) ma na celu pomagać oszukanym emigrantom z Europy Środkowej i Wschodniej w trzech filarach: praca, mieszkanie, życie socjalne. Ze względu na własne doświadczenia w Holandii szybko zrozumiały, że mają wspólną misję, a mianowicie pomagać innym.
Podczas pandemii zaczęły bliżej przyglądać się innym sytuacją.
Zdały sobie sprawę, że wiele kobiet czuje się samotnie i bezradnie.
Coraz częściej słychać w mediach, piękne kobiety nie wierzą w siebie i popełniają samobójstwa.
Kobiety zagubione we własnych mieszkaniach,często pozbawione pracy,miłości, szacunku, żyją w strachu i niepewności. W najgorszych przypadkach wchodzą w rachubę narkotyki i alkohol.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

Wydawać by się mogło,że nieformalny naczelnik Polski Jarosław Kaczyński i oligarcha rosyjski Oleg Deripaska,kolega prezydenta Rosji Władimira Putina, nic ze sobą wspólnego mieć nie mogą. Nic bardziej mylącego.

W środę 20 stycznia 2021 miało w TVP dojść do prezentacji reportażu filmowego  „Stan zagrożenia „ autorstwa znanej dziennikarki Ewy Stankiewicz. Niestety projekcja została w trybie nagłym i bez szerszego wyjaśnienia odwołana, zaś widzom pokazano mecz piłkarski o puchar Włoch.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

19 grudnia 2020 roku w Berlinie, w czwartą rocznicę islamskiego terrorystycznego zamachu dokonanego w centrum stolicy Niemiec, na Breitscheidplatz odbyły się uroczystości żałobne upamiętniające ofiary tego barbarzyństwa - dwunastu obywateli Niemiec, Polski, Czech, Ukrainy, Izraela i Włoch, kobiet i mężczyzn.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

W dniu 27.11.20 w .kościele rzymsko-katolickim pw. Św. Rodziny(Heilige Familie)została odprawiona Msza św. w intencji ofiar sztucznie wywołanego głodu na Ukrainie, przez bestie sowieckie-stalinowskie, upamiętnienie 87. rocznicy najstraszniejszej katastrofy na Ukrainie – Wielkiego Głodu-Hołodomoru z lat 1932-1933.Według szacunków historyków umarło z wycieńczenia i głodu w potwornych męczarniach przeszło 6 mln Ukraińców, głównie mieszkańców wsi. Chora, barbarzyńska, stalinowska polityka kolektywizacji na wsi doprowadziła do ludobójstwa (genozid)ludności ukraińskiej znajdującej się w zbrodniczym ZSRR! Totalitaryzm bolszewicki przerwał historyczne więzy na Ukrainie - historyczne połączenia pokoleń, ducha, pamięci, mentalności,kultury i języka. Zbrodnie bolszewizmu-stalinizmu są podobne do zbrodnii nazizmu-hitleryzmu. Ich natura była jedna: ludzka nienawiść.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

13.12.2020-upamiętniliśmy klubowicze Rodło/GP ofiary WRON, 39.rocznica ogłoszenia stanu wojennego przez czerwonego targowiczana Wojciecha Jaruzelskiego. Przed ambasadą Rosji w Berlinie zapaliliśmy Znicze Pamięci w barwach Ojczyzny ustawiliśmy dwie tablice i modliliśmy za dusze zamordowanych i okaleczonych przez siepaczy komunistycznych.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

Po 76-ciu latach poszukiwań 2.09.2020 udało się odnaleźć miejsce pochówku  śp. Harriego,ojca Volkera Schmitza!

Zginął (uległ zaczadzeniu) 18 grudnia 1944r. podczas alianckiego nalotu bombowego na okręt, na którym służył jako marynarz w okupowanej przez Niemców-hitlerowców  Gdyni. Podczas okupacji Niemcy-naziści zmienili nazwę Gdynia na Gotenhafen.

Ojciec Volkera został powołany do Kriegsmarine w końcu 1942 roku i skierowany do służby na pancerniku o niechlubnej historii Schleswig-Holstein, który to o godz. 4:45 dnia 1.09.1939 roku rozpoczął ostrzał polskiej placówki wojskowej na Westerplatte. Wydarzenie to jest przyjmowane za początek II wojny światowej.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

W święto Wszystkich Świętych dnia 1.11.20. udaliśmy klubowicze Rodło/GP na Plötzensee , Hüttigpfad 16,13627 Berlin, do byłego więzienia Gestapo, gdzie Niemcy gilotynowali skazańców, w tym ponad 200 Polaków. Tam zapaliliśmy znicze w barwach Ojczyzny i złożyliśmy wiązankę kwiatów oraz modliliśmy się w miejscu straceń za wszystkich pomordowanych w latach 1933-1945 przez niemieckich narodowych socjalistów, niewinnych więźniów. Wcześniej o godz.10:15 w bazylice uczestniczyliśmy we Mszy św.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

Dlaczego Policja i Prokuratura w Mikołowie na Ślasku nie prowadzi postępowania karnego przeciwko Panu Dariuszowi D. i jego żonie Marzenie D.? Pytanie, które trzeba sobie postawić i pytanie na które koniecznie trzeba odpowiedzieć.

       Małżeństwo Marzena i Dariusz D. prowadzą działalność gospodarczą. Posiadają warsztat samochodowy z lakiernią na obrzeżach Mikołowa, w tak zwanej przez świat przestępczy „ dziupli“.

       Bulwersująca sprawa, gdy Policja i Prokuratura w Mikołowie umarza śledztwo w sprawie popełnienia przez Dariusza D. przestępstwa, nie dopuszczając oczywistych dowodów i sugerując się tylko jego zeznaniami.

     Policji i Prokuraturze w Mikołowie Pan Dariusz D. znany jest od lat. Obecnie ciąży na nim wyrok do odsiedzenia, ale dzięki znajomościom skutecznie go unika.

Mechanizm jest prosty i szeroko ostatnio stosowany. Trzeba znać dobrego psychologa, psychiatrę. Wykazać się zdolnościami aktorskimi i udawać po prostu cały czas głupka. Psychiatra pomoże uczynić skazanego niezdatnym do odsiatki wyroku w więzieniu.

Kommentar schreiben (2 Kommentare)

17 września 2020, w 81. rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Sowieckiego na Polskę, przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Berlinie Unter den Linden 63-65 upamiętniliśmy i oddaliśmy hołd Polakom pomordowanym przez sowieckich, komunistycznych siepaczy Stalina.

Zapaliliśmy znicze i złożyliśmy wiązanki kwiatów w ojczystych barwach naprzeciwko gmachu ambasady Rosji,oraz modliliśmy się w języku polskim i niemieckim za Rodaków, ofiary dwóch najeźdźców!

Warto podkreślić, że to Polska jako pierwsza postawiła tamę z krwi i dobytku barbarzyńcom Niemcom-nazistom od 1.09.1939 i ich pomocnikom od 17.09.1939 roku, sowieckim zbójom.

17.09.1939 wbili oni nóż w plecy żołnierzom krwawiącej polskiej armii, broniącej Ojczyzny przed agresją Niemców. Rządy Francji i Anglii, mimo umów o pomocy w razie agresji na Polskę, złamały swe sojusznicze obietnice pozostawiając nasz kraj na pastwę dwóch zbratanych ze sobą totalitaryzmów.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

   1.09.2020,odbyły się uroczystości upamiętniające 81.rocznicę szarży ułańskiej pod Krojantami na agresorów Niemców-nazistów. II wojna na Pomorzu rozpoczęła się wjazdem niemieckiego pociągu pancernego, zamiast anonsowanego pociągu pośpiesznego do Królewca przez Chojnice około godziny 4:23,następnie ciężkich walk o miasto Wehrmachtu i po jego zajęciu, część niemieckich żołnierzy zmotoryzowanej 20 dywizji piechoty rozlokowała się pod wieczór niedaleko Chojnic pod wioską Krojanty i nie spodziewała się uderzenia wojsk polskich.Bohaterski Pułkownik Ułanów Pomorskich śp. Kazimierz Mastalerz zaatakował oddziałem ułanów żołnierzy niemieckich, ginąc wraz z 24 żołnierzami,na polu walki,rannych zostało 50 z ponad 200 szarżujących. Była to pierwsza szarża ułanów w wojnie obronnej 1939 roku. https://czluchow.naszemiasto.pl/gmina-chojnic…/…/c13-7320343 

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

W dniu 30.08.2020 w Szczecinie odbyły dwie podniosłe uroczystości,98 rocznica powołania Związku Polaków w Niemczech oraz 40.rocznica podpisania porozumień szczecińskich między strajkującymi robotnikami i butną władzą komunistyczną.Podniosłe uroczystości rozpoczęły się Eucharystią ,którą celebrowali w katedrze pw. św. Jakuba w intencji Klubów Rodła i zmarłych członków ZPwN z okazji 98. rocznicy powstania ZPwN oraz w intencji prześladowanych robotników ,antykomunistów ,czcigodny Ksiądz Proboszcz,Prałat Dariusz Knapik i Ksiądz Senior.Przejmującą homilię wygłosił Ksiądz Proboszcz,podkreślając,że warto pamiętać i oddawać cześć ludziom walki o wolność i suwerenność Ojczyzny.Po Mszy św.pod tablicą śp.Patrona,dr Księdza Bolesława Domańskiego umieszczoną na ścianie katedry złożono wiązanki kwiatów i modlono się za duszę zmarłego ,bohaterskiego kapłana,byłego prezesa Związku Polaków w Niemczech.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

SIŁA POMOCY!  DZIAŁANIA NA RZECZ AKTYWIZACJI MŁODZIEŻY

W ramach  programu o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji polska młodzież z województwa lubuskiego przystąpiła do projektu „Lubuskie Młodzieżą Silne” w celu zdobycia i doskonalenia  przez osoby młode do 29 r. życia umiejętności społecznych ważnych na rynku pracy.  Jako animator skłaniam tych młodych ludzi do aktywności w niesieniu pomocy innym, zachęcam do samodzielnych działań w  dobrowolnym i autentycznym uczestnictwie w życiu społeczno-kulturalnym.

Projekt powstał w odpowiedzi na pytania:

Jak zwiększyć szanse młodych ludzi na rynku pracy ?

Co zrobić by chętniej i odważniej angażowali się w działalność społeczną i     charytatywną?

Do projektu zaproszeni zostali przede wszystkim uczniowie klas najstarszych z Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego.  W ramach różnorodnych działań uczniowie spotykali się z trenerami kompetencji społecznych, animatorami, doradcą zawodowym i psychologiem. Odwiedzali  instytucje wspierające ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji. Celem wizyt było zapoznanie się z ideą, funkcjonowaniem, realizacją zadań organizacji pomocowych. Młodzież zachęcana była do włączania się w działalność społeczną i charytatywną.

Kommentar schreiben (0 Kommentare)

Wir nutzen Cookies auf unserer Website. Einige von ihnen sind essenziell für den Betrieb der Seite, während andere uns helfen, diese Website und die Nutzererfahrung zu verbessern (Tracking Cookies). Sie können selbst entscheiden, ob Sie die Cookies zulassen möchten. Bitte beachten Sie, dass bei einer Ablehnung womöglich nicht mehr alle Funktionalitäten der Seite zur Verfügung stehen.