Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin 2019 odbyły się w dniach od 6 do 10 marca 2019 roku. Jak co roku targi zostały zorganizowane przez Messe Berlin GmbH, a odbyły się przy Messedamm 22, 14055 Berlin.

Tereny targowe to rozległa budowla, która rozpoczęta została na przełomie 1936 i 1937 roku. Tereny targowe obejmują 26 hal o łącznej powierzchni 10 000 metrów kwadratowych. Na terenach targowych znajduje się też wieża widokowa (Funkturm Berlin )i Deutschlandhalle (Niemiecka hala).

W tym roku oficjalnym krajem partnerskim była Malezja.

W pierwsyzch dniach targi były przeznaczone wyłącznie dla ludzi z branży turystycznej. Tylko w dniach  9 i 10 marca w godzinach od 10. 00 do 18.00 targi były otwarte dla osób prywatnych.

 Na targach można było spotkać ludzi z całego świata. Zwiedzający mogli zapoznać się z bogatą ofertą turystyczną, uzyskać cenne porady na temat planowania wakacji i urlopów. Można też było dokonać bezpośrednich rezerwacji w poszczególnych biurach podróży.

ITB Berlin to największa impreza turystyczna na świecie. Co roku na targach prezentują się niemal wszystkie kraje świata. Ponad 180 krajów, bardzo bogaty program przedstawicieli z branży turystycznej. Szeroki program imprez towarzyszących, liczne pokazy, różnego rodzaju warsztaty, wszelkiego rodzaju degustacje i wiele innych atrakcji dla tysięcy zwiedzających te targi.

Zakres imprezy ITB Berlin 2019 obejmował wszystkie produkty i usługi związane z turystyką i podróżami międzynarodowymi. Poszczególne kraje świata i regiony prezentowały się na stoiskach na halach targowych.

Polskie stoisko narodowe zorganizowane zostało przez Polską Oganizację Turystyczną jak zawszwe w hali nr 15.

W polskiej hali prezentowały się w tym roku natępujące regiony:Warmińsko-Mazurskie,Opolskie,Lubuskie, Podlaskie, Łódzkie,Kujawsko-Pomorskie,Dolnoślaskie,Śląskie, Mazowsze,Wielkopolskie,Zachodniopomorskie, Małopolska, Lubelskie, Świętokrzyskie i Podkarpackie. Jak co roku polskie stoiska były oblegane przez zwiedzających chcących się zapoznać z ciekawymi ofertami turystycznymi.

 Podczas targów ITB Berln 2019 odbyło się mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Były to konferencje ekspertów  ITB Berlin Convention, a także Akademia ITB, a więc przede wszystkim ciekawe prezentacje, warsztaty i różnego rodzaju pokazy oraz liczne występy artystyczne organizowane przez wystawców.

Źródło: Informacje z internetu

Comments powered by CComment' target='_blank'>CComment