Wydawać by się mogło,że nieformalny naczelnik Polski Jarosław Kaczyński i oligarcha rosyjski Oleg Deripaska,kolega prezydenta Rosji Władimira Putina, nic ze sobą wspólnego mieć nie mogą. Nic bardziej mylącego.

W środę 20 stycznia 2021 miało w TVP dojść do prezentacji reportażu filmowego  „Stan zagrożenia „ autorstwa znanej dziennikarki Ewy Stankiewicz. Niestety projekcja została w trybie nagłym i bez szerszego wyjaśnienia odwołana, zaś widzom pokazano mecz piłkarski o puchar Włoch.

Zamiarem reżyserki było przedstawienie okolicznościach katastrofy polskiego samolotu w Rosji, pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010r., w której śmierć poniósł Prezydent Rzeczpospolitej Lech Kaczyński, Jego Małżonka Maria i 94 Polaków, należących do elity państwa, a towarzyszących głowie państwa w wyjeździe na uroczytsości rocznicowe do Katynia.

6

Pytanie nasuwa się samo: kto i dlaczego zabronił nadania tego reportażu w publicznej polskiej telewizji? Czy byli to ci sami ludzie, którzy w kampanii wyborczej 2015r. jako jedno z głównych haseł wyborczych mieli wyjaśnienie tego, co wydarzyło się 10.04.2010 w pobliżu lotniska Siewiernyj? 

Na ile prawdopodobne jest ,że presję na prezesa TVP pana Jacka Kurskiego o zdjęcie w ostatniej chwili prezentacji filmu wywarł w tej kwestii sam prezes PiS,wicepremier Jarosław Kaczyński,brat śp. Lecha Kaczyńskiego?

7

Pupil Prezesa, obecny ambasador RP w Berlinie, niegdyś zarejestrowany jako kapuś zbrodniczej,komunistycznej czeki-SB o ksywie Wolfgang, podpisał 10.09.2020 kontakt z koncernem Strabag/filia w Polsce na  budowę gmachu nowej ambasady RP w Berlinie przy reprezentacyjnej Unter den Linden 70-72.

Zawrotna suma tego kontraktu 60,3 mln euro tj. ok.260 mln złotych zasili konto firmy Strabag, w której pakiet kontrolny akcji posiada  znany oligarcha rosyjski Oleg Deripaska,kumpel Putina. To w zakładach remontowych w Samarze, do niego należących, dokonywany był przegląd prezydenckiego TUPOLEWa, na krótko przed feralnym lotem Lecha Kaczynskiego do Smoleńska.

9

www.facebook.com/marzanna.pawetamaciag/posts/3837337529666297

www.youtube.com/watch?app=desktop&v=T2SDj0J0rYs&fbclid=IwAR04JcEETsAq6God6dAMoAwAknp05absAxx1CRY71AE-FO8oLnXGOXZhXQ0

Umowę z firmą Strabag były TW (raz w firmie ,zawsze w firmie) musiał zapewne zawrzeć za wiedzą i zgodą wicepremiera, bo trudno wyobrazić sobie ,żeby ambasador mógł samowolnie podpisać tego rodzaju kontakt.

Jakie więc moralne prawo do jakiegokolwiek zabierania głosu w sprawie wyjaśniania katastrofy smoleńskiej z dnia 10.04.2010 ma prezes PiS, po tym jak podpisano umowę na budowę gmachu ambasady z podmiotem w rękach Olega Deripaski?

Z pomocą takich jak TW Wolfgang i jemu podobnych w latach 1981-89 ponad milion Polaków, niechętnych reżimowi komunistycznemu musiało opuścić Polskę. Nieformalny naczelnik Państwa taką osobę uczynił w 2016r. ambasadorem w Berlinie, ale nadal chętnie opowiada o deubekizacji i dekomunizacji państwa, w tym kadr dyplomatycznych.

Z końcem 2016 roku były TW Wolfgang zalecił dokonanie rozbiórki starego budynku ambasady ,z czasów NRD i od 1990 RFN. W latach 2017-2019 miał powstać nowy gmach ambasady RP ,a zbudowano tylko płot na wystawy,okalający działkę pod budowę nowego budynku ambasady RP w Berlinie!

Czy przy rozbiórce starego budynku ambasady natrafiono przy tej okazji na tunel łączący ambasadę Rosji i PRL ? Jest tajemnicą poliszynela, że tunelem tym chodzili do ambasady Rosji na basen i do bani komunistyczni "dyplomaci" PRL . Czy te podziemne łącza pozostaną nietknięte także wybudowaniu nowego gmachu ambasady ,to pytanie do szefa MSZ i Premiera?

Zobowiazanie

Czy brak jest polskich firm, inżynierów,techników,pracowników, którzy mogliby bezpiecznie wybudowac budynek polskiej ambasady w Berlinie?

To wszystko obserwują Niemcy. Jaki mają mieć w tej sytuacji respekt i szacunek wobec Rzeczpospolitej?