W hotelu Maritim w Berlinie dnia 18.02.19.  odbyło się tradycyjne,doroczne przyjęcie zorganizowane  przez zarząd  Niemieckiej Federacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw-BVMW. BVMW  jest największą organizacją, skupiającą małe i średnie przedsiębiorstwa w Niemczech oraz jedną z największych tego typu organizacji na świecie.

Jest organizacją z wieloletnim  międzynarodowym doświadczeniem, posiada przedstawicielstwa w 40 krajach,liczy  900tyś.członków.Organizuje w ciągu roku około 2000 spotkań,posiada  300 sieci(netzwerk) .Warto podkreślić,że  BVMW należy do Europejskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorczości CEA-PME, które to reprezentuje interesy małych i średnich przedsiębiorstw  wobec instytucji UE. Od 2008 istnieje  stałe przedstawicielstwo BVMW w Polsce we Wrocławiu .Misją stałego przedstawicielstwa jest wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw między innymi w takich obszarach jak: nawiązywanie kontaktów biznesowych z niemieckimi partnerami oraz wsparcie członków BVMW na polskim rynku oraz za granicą.


 Powitał zaproszonych gości  i prelegentów na tej podniosłej uroczystości „ Mittelstand Jahresempfang des BVMW“pan M. İlker Aycı prezes Tureckich Linii Lotniczych (Turkish Airlines) oraz pan prezydent BVMW a zarazem prezydent Stowarzyszenia Przedsiębiorczości CEA-PME Mario Ohoven. Jego wystąpienie jak zwykle było bardzo ciekawe i nagradzane wielkimi brawami publiczności .Podkreślił w prelekcji znaczenie i siłę  średnich i małych przedsiębiorstw dla gospodarki kraju w dobie digitalizacji. Dość dobrze i mile zostało przyjęte przez publiczność wystąpienie pana Federalnego Ministra Gospodarki  RFN Petera Altmaiera. W tym roku na zaproszenie władz BVMW przybyli do Berlina i wygłosili bardzo interesujące referaty dla zaproszonych gości o współpracy,  innowacyjności i przyszłości Europy pan Prezydent Albanii IIir Meta i Pani Prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarowić  w pięknej sali hotelu Maritim.Wielkie podziękowanie należy się gospodarzom spotkania za interesuące wykłady prelegentów, obfity poczęstunek i wykwintne trunki .Członkowie klubu Gazety Polskiej B-B  przedstawili ogromne  sukcesy gospodarcze Polski, rządu dobrej zmiany, w rozmowach kuluarowych z zaproszonymi uczestnikami tego ważnego wydarzenia.

>