Koncert w Berlinie

Klubowicze (10 członków plus osoby towarzyszące) Gazety Polskiej Berlin-Brandenburg otrzymali e-mailem odmowę od pracownicy Ambasady RP pani Jadwigi Janukowicz nadesłanego wcześniej imiennego zaproszenia na koncert z okazji 100.lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości,(zaklejona koperta z zaproszeniem, kartą zgłoszeniową, wskazówkami bezpieczeństwa itd.).Warto podkreślić,że klubowicze GPB-B w zakreślonym terminie zarejestrowali się ,wysłali karty zgłoszeniowe do ambasady podając osoby towarzyszące.

 czw., 18 paź 2018 o 01:35 Janukowicz Jadwiga <Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!;
napisał(a):

Klub GP Berlin-Brandenburg <Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!;

Szanowny Panie,

Z przykrością muszę Pana poinformować, iż ze względu na bardzo duże zainteresowanie koncertem 23 października br. i zamkniętą listą gości, nie będziemy mogli przyjąć Pana zgłoszenia na to wydarzenie.

Dokonamy wszelkich starań, aby przy następnym wydarzeniu Ambasady był Pan potraktowany priorytetowo.

Z wyrazami szacunku,
Jadwiga Janukowicz

Referat Dyplomacji Publicznej/ Referat für Öffentlichkeitsarbeit
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej/ Botschaft der Republik Polen
Lassenstr. 19-21
14193 Berlin
Tel. +49 30 223 13 154
Fax: + 49 30 223 13 208
Email: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
www.berlin.msz.gov.pl

Zapewne ten list ektroniczny został wysłany na polecenie obecnego ambasadora RP w Berlinie .Członkowie Klubu GP Berlin-Brandenburg organizują patriotyczne uroczystości i

działają na rzecz porozumienia między Narodem Polskim i Niemcami poczuli się poniżeni i upokorzeni.

W związku z tym afrontem wobec członków klubu GP B-B ,wielu o podwójnym obywatelstwie postanowiło poinformować o tym skandalu między innymi  Urząd Pana Prezydenta Polski Andrzeja Dudy i Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera ,którzy mieli wygłosić przemówienia przed koncertem.

Organizatorem koncertu w Berlinie 23 października 2018 roku  byli  ambasador RP w Berlinie Jego Ekscelencja pan Andrzej Przyłębski i Jego Małżonka pani Julia Przyłębska obecna prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Warto podkreślić,iż  ambasador prof.dr Andrzej Przyłębski był zarestrowany jako „TW Wolfgang” komunistycznej Służby Bezpieczeństwa  , co wynika z dokumentów IPN ( Instytutu Pamięci Narodowej).Kto nauczył  ambasadora i jego pracownicę takich skandalicznych zachowań?

 Dzień przed koncertem obecny ambasador RP zmiękł i jego pracownica przysłała pokrętnego e-maila  o dziwo o godz.17:15.

Janukowicz Jadwiga <Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!;
do: Klub GP Berlin-Brandenburg <Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!;

data: 22 paź 2018, 17:15
temat: FW: pilna informacja_koncert 23 października
wysłane z: msz.gov.pl

Szanowny Panie,

W związku z rezygnacją z przyjazdu grupy polonijnej z Bawarii, uprzejmie informuję, iż zwolniło się kilka miejsc. Prosimy jednak i przybycie odpowiednio wcześniej, aby zagwarantować sobie miejsce siedzące.

Mit freundlichen Grüßen,
Jadwiga Janukowicz

Dziwne ,że  ambasador który splamił się lojalką do SB organizuje  koncert z okazji 100.lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. To w ok.60mln Narodzie(ok.40 mln w Polsce i ok.20 mln diaspory) nie ma jednego na stanowisko ambasadora Najjaśniejszej RP w jednej z najważniejszych stolic Europy,Berlinie,  co nie shańbił się lojalką do zbrodniczej, komunistycznej SB? Zasługą ambasadora  było zaproszenie wrogów Pana Prezydenta i na koncercie ta grupa nieodpowiedzialnych osób, zapewne kodziarzy, skandowała hasło "konstytucja" ,gdy głos miał zabrać Pan Prezydent Andrzej Duda. Znowu nie zawiedli Klubowicze Gazety Polskiej Berlin-Brandenburg i gromkim zawołaniem-"Andrzej Duda" zripostowali,uciszyli tych łobuzów.Gdy przekazywaliśmy pamiątki było jasno dła Pana Prezydenta i Jego Małżonki Agaty ,kto Go bronił na koncercie .To pani Janukowicz w porozumieniu z ambasadorem zaprosili  wrogów Pana Prezydenta i doszło do niebywałego skandalu.Podobnie było w niemieckim MSZ gdzie Pana Prezydenta wybuczono,ale tam nie było nas klubowiczów.W przerwie pięknego koncertu klubowicze przekazali Dostojnym Gościom Ich Ekscelencjom Prezydentowi Polski i Niemiec specjalnie na tę okazję wykonane upominki.Cieszymy się, że podarunki bardzo podobały się Obdarowanym a szczególnie Ich  Małżonkom ;otrzymaliśmy szczere podziękowanie.