Demo

Niedzielna manifestacja w dniu 25.02.2018.”za waszą i naszą wolność” zorganizowana przez opozycję antyputinowską przed Bramą Brandenburską w Berlinie przeciw agresywnej polityce Putina wspieranej przez jego usłużnych oligarchów.

Młodzież i starsi razem z uchodźcami z Syrii, Ukrainy oraz członkowie klubu Gazety Polskiej Berlin- Brandenburg protestowali przeciw polityce zakłamania reżimu Putina, wspieraniu despoty Assada w Syrii przez najemników Putina, popieraniu terrorystów i separatystów putinowskich na Ukrainie, aneksji Krymu przez Rosję i biedzie i wyzyskowi Rosjan przez putinowską machinę zbrodniczą. Dość mają tej polityki Putina Rosjanie jak i mieszkańcy Europy karmieni propagandą ludzi reżimu. Można rzec, że drugi Stalin lub Hitler rośnie w siłę na oczach całego świata. Zorganizowała demonstrację opozycja rosyjska w Berlinie; opozycjonistki pani Valeria i jej koleżanka skandowały hasła antyputinowskie w j. angielskim, niemieckim i rosyjskim .Każdy z uczestników demonstracji mógł się wypowiedzieć na wiecu. 


Członkowie Klubu Gazety Polskiej Berlin-Brandenburg podkreślali, iż hasło manifestacji „za waszą i naszą wolność” mieli na sztandarach Polacy walczący z zaborcami w Legionach Polskich w końcu XVIII wieku, poprzez Wiosnę Ludów, aż do uzyskania niepodległości w 1918 roku. Pod tym hasłem Polacy walczyli na wszystkich frontach II wojny światowej.

Ruch Rosjan niezadowolonych z polityki Putina będzie się zwiększał wraz z sankcjami, które mają jak widać swoje przełożenie na biedę i niezadowolenie ludzi w Rosji. Demonstranci przypomnieli o morderstwie Borysa Niemcowa zabitego na moście w Moskwie 3 lata temu. Ten znany opozycjonista walczył o demokratyczne przemiany w Rosji. Jego mord miał podłoże polityczne . 18 marca 2018 roku odbędą się wybory prezydenckie w Rosji , które będą bojkotowane przez opozycję z uwagi na ich systematyczne fałszowanie.