W dniu 18 marca 2018 roku w Federacji Rosyjskiej  mają się odbyć wybory prezydenckie,głównym faworytem a jakże jest obecny prezydent Putin.Opozycja przewiduje i słusznie,że wybory tak jak poprzednie zostaną sfałszowane.Główny opozycjonista Alexiej Nawalny jest wykluczony i nie może kandydować na urząd prezydenta Rosji.Dla Putina Stalin jest dla niego niedoścignionym wzorcem,a rozpad ZSRR to katastrofa.

.A ten paradygmat twierdził:”Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy. Я считаю, что совершенно неважно, кто и как будет в партии голосовать; но вот что чрезвычайно важно, это кто и как будет считать” ...to jeden z największych zbrodniarzy wszech czasów.

Opozycyjni wobec największego  terrorysty na świecie ,byłego szpiega , majora KGB  w Dreźnie a obecnie prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina Rosjanie, zorganizowali demonstrację w dniu 28.01.2018 roku w Berlinie przed ambasadą Rosji .Protestowali w Berlinie szczególnie  młodzi Rosjanie ,niezadowoleni z autokratycznych rządów w FR ,biedy,korupcji,złodziejstwa i fars wyborczych.

Na demonstrancję do Berlina przyjechali  Rosjanie nawet z okręgu kaliningradzkiego(dawniej Prusy Książecę),a wspomagali protestujących także przedstawiciele diaspory ukraińskiej ,klubowicze GP i Niemcy.Bardzo głośno skandowano hasła antyputinowskie w języku niemieckim,np.”ohne Wahrheit keine Freiheit”,Putin raus”,”Rußland ohne Putin”oraz rosyjskim.Wielu spacerujących Berlińczyków z ogromną  sympatią  i podziwem odnosiło się do demonstrantów,a niemiecka policja ochraniała i zabezpieczała demonstrację. Kilkanaście metrów od demonstrantów odbywała się manifestacja kilku zwolenników satrapy Putina,ludzi starszych,zapewne związanych i opłacanych przez rosyjskie służby specjalne FSB lub GRU,byli wśród nich pracownicy Ambasady FR.

Zwolennicy Putina mieli wykonane flagi z znakami zbrodniczymi, sierpem i młotem i wykrzykiwali różnorodne slogany chwalące samodzierżawcę.

Jednak coraz więcej  Rosjan  budzi się z letargu,szczególnie młodzi ludzie mają dosyć skorumpowanego,zbrodniczego ,agresywnego putinowskiego reżimu.Do spaceru-sprzeciwu wobec reżimu Putina po Petersbrgu nawoływał Rosjan opozycjonista  Alexej Nawalny a na taki pochód nie trzeba zgody mera miasta.

Wielu ludzi wyszło na ulicę miast rosyjskich ,pozytywnie reagując na apel znanego dysydenta pana Alexeja  Nawalnego,ale policja putinowska brutalnie zaatakowała uczestników pochodów w wielu miastach Rosji ,a w Petersburgu  aresztowała znanego opozycjonistę  i wielu jego sympatyków.

 https://www.zdf.de/nachrichten/heute-sendungen/videos/nawalny-festgenommen-100.html

Tak wygląda Rosja rządzona przez Putina,którego  wielu zachodnioeuropejskich polityków w tym komisarzy UE uważa za demokratę.