Worldtimes_online_Grne_Woche

W dniach od 19 do 28 stycznia 2018 roku odbędą się w Berlinie Międzynarodowe Targi Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa, czyli Grüne Woche (Zielony Tydzień). Organizatorem tych targów jest Messe Berlin, a miejscem gdzie będą się odbywać są tereny wystawowe Messe Berlin przy ulicy Messedamm 22. Targi będą udostępnione do zwiedzania w godzinach od 10 do 18, natomiast w piątek 26 stycznia od godziny 10 do 20.

 

Grüne Woche to największe tego typu targi na świecie. Odbywają się od 1926 roku. Przyciągają coraz więcej zwiedzających i zajmują prawie całą powierzchnię wystawową Messe Berlin. Co roku wybierany jest jakiś kraj przewodni. Tym razem krajem partnerskim będzie Bułgaria, która zaprezentuje się pod hasłem „Zapach Słońca”, a wszystko będzie można zobaczyć w hali nr 10.2.

Na targach będa się też prezentować polskie stoiska narodowe. Co roku polska hala wystawowa przyciąga coraz więcej chętnych chcących poznać  trendy polskiej kuchni i skosztować jej regionalne i  lokalne specjały.

Zakres Grüne Woche obejmować będzie  bogatą, międzynarodową ofertę artykułów spożywczych i używek. Artykuły delikatesowe, pieczywo, mięso i wędliny, ryby i owoce morza, nabiał, piwo, wino, miody, różne przyprawy, zioła i herbaty. Także najnowsze maszyny i urządzenia produkcyjne dla rolnictwa i ogrodnictwa. Wystawy poświęcone sprzętowi kuchennemu i wszystko, co związane jest z gospodarstwami domowymi. Wielkim zainteresowaniem cieszy się co roku wystawa bydła hodowlanego i zwierząt domowych oraz myślistwo i wędkarstwo. W tegorocznej ofercie targów mają być także nowoczesne usługi świadczone przez rolników związane z wypoczynkiem i zakupami na wsi. Ciekawą ekspozycją ma być wystawa poświęcona tematowi energii odnawialnej.

 Od 2018 roku częścią targów będą także targi Hippologica, czyli wszystko o koniach i dla koni.

Dla  osób z branży targi Grüne Woche są znakomitą okazją do zaprezentowania swoich produktów i zapoznania się z najciekawszymi ofertami z całego świata.

Wydarzeniami towarzyszącymi targom  Grüne Woche 2018 będą sympozja, seminaria i różne fora dyskusyjne.

Warto się wybrać i zwiedzić tegoroczne targi Grüne Woche 2018.

Źródło: materiały z internetu.