Veteranen

W dniu 29.10.17,po Mszy świętej w Ukraińskiej Parafii Kościoła Grecko-Katolickiego pw. św. Mikołaja mieszczącej się przy niemieckiej rzymsko-katolickiej wspólnocie parafialnej św. Jana Ewangelisty ,Waldstr. 11;12487 Berlin;

udaliśmy się pomodlić i zapalić znicze na brytyjskim cmentarzu wojennym (Commonwealth War Graves Commission Cemetery 1939-45 );Heerstr 139, Berlin 14055, przy mogiłach i pomniku poległych polskich lotników i żołnierzy brytyjskich w walkach z Niemcami-narodowymi socjalistami czasie II wojny światowej. Następnie wieczorem modliliśmy się i zapaliliśmy znicze przy grobach śp. hrabiego Atanazego Raczyńskiego i Jana (syna śp. Jana  Baczewskiego,Warmiaka,przedwojennego ,znanego działacza Związku Polaków w Niemczech )Baczewskiego spoczywających ma cmentarzu St. Hedwig-Friedhof I; Liesenstr. 8;13355 Berlin-Wedding.

1.11.17.uroczystości Wszystkich Świętych - po Mszy św. w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie przy Placu Zwycięstwa ,modliliśmy się i zapaliliśmy znicze przed grobami śp.członków Związku Polaków w Niemczech II Dzielnicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Po powrocie do Berlina modliliśmy się , zapaliliśmy znicze i postawiliśmy kwiaty w pomieszczeniu straceń niewinnych więźniów, zamordowanych w latach II wojny światowej przez Niemców-narodowych socjalistów.

WorldTImes Online Polen 1