ITB-Berlin-2017

Międzynarodowa Giełda Turystyczna, zwana ITB Berlin miała miejsce w dniach od 8 do 12 marca 2017 roku w Berlinie. Jak co roku ITB Berlin odbywały się na terenach targowych Messe Berlin przy Messedamm 22 w godzinach od 10 do 18. Krajem partnerskim targów ITB Berlin 2017 była Botswana.

ITB Berlin są największymi targami turystycznymi i w tym czasie największym wydarzeniem w branży turystycznej. Są też największą atrakcją dla tysięcy zwiedzających te targi.

Na targach prezentowano wszystko, co zwiaząne jest z szeroko pojętą turystyką i podróżami wszystkimi środkami lokomocji. Na stoiskach narodowych prezentowaly się aż 184 kraje. W targach brały też udział międzynarodowe związki turystyczne, różne biura podróży, narodowe i regionalne organizacje turystyczne. Prezentowano też bogatą ofertę turystyki przygodowej, ekologicznej i kulturalnej.

Bardzo ciekawa była prezentacja różnych firm przewozowych, hotelarskich i ubezpieczeniowych. Spotkać można było też na targach różne wydawnictwa promujące turystykę i podróże różnymi środkami komunikacji po całym świecie. Hotele z całego  świata wystąpiły z konkretnymi, atrakcyjnymi i bardzo ciekawymi ofertami.

Przedstawiono też ciekawe informacje, nowoczesne technologie i oprogramowania dla obsługi ruchu turystycznego.

Targi ITB Berlin 2017 wsparte były wydarzeniami towarzyszącymi. Były to przede wszystkim konferencje eksperckie ITB Berlin Convention i Akademia ITB. Przez cały czas trwania targów odbywały

się ciekawe prezentacje, różnego rodzaju warsztaty i występy organizowane przez wystawców.

Jak co roku w hali nr 15 prezetowały się z bardzo ciekawymi ofertami polskie stoiska narodowe zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną.

W targach ITB Berlin 2017 uczestniczyło w sumie ponad 10 tysięcy wystawców z 184 krajów całego świata.

Ofertę turystyczną i wszelkiego rodzaju podróże prezentowano na 1092 stoiskach.

Zwiedzających specjalistów z branży turystycznej było 100 tysięcy, a wszystkich uczestników 160 tysięcy.

Powierzchnia wystawowa wyniosła 160 tysięcy m kw.

W wydarzeniach towarzyszących odbyło się łącznie 200 sesji, w których wystąpiło 400 mówców, a wszystkich uczestników było 28 tysięcy.

Najbliższe targi ITB Berlin 2018 odbędą się  w Berlinie w dniach od 7 do 11 marca 2018 roku.

Źródło: materiały z internetu.