Messe

Co roku w okresie zimowym w Berlinie odbywają się Międzynarodowe Targi Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa, czyli Grüne Woche. W tym roku impreza ta miała miejsce w dniach od 20 do 29 stycznia.

 Grüne Woche to jedno z najstarszych i bogatych w tradycję  wydarzeń w Niemczech. Targi te mają już swoją ponad 90 letnią historię. Od roku 1926 w Grüne Woche zaprezentowało się do tej pory prawie 85 tysięcy wystawców z 128 krajów. Wszystkich odwiedzających, zarówno ludzi z branży jak i osób prywatnych w tym czasie było ponad 32 miliony.

Krajem partnerskim Grüne Woche Berlin 2017 były Węgry.  Tegoroczny zakres tej imprezy obejmował wszystko od niemieckiego rynku lokalnego do największych na świecie prezentacji produkcji rolnej,  wszelkiego rodzaju żywności, a także artykuły ekologiczne i luksusowe. Były to różne produkty, a więc pieczywo, mięso i wedliny, ryby i owoce morza.  Różnego rodzaju napoje, piwa, wina, szampany i  nalewki. Jak również mnóstwo różnych przypraw, ziół i herbat.

Ciekawa była prezentacja wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń służących do produkcji w rolnictwie i ogrodnictwie. Godna uwagi była też część wystawy poświęcona sprzętowi kuchennemu i  wszystkiemu co związane jest z gospodarstwem domowym.

Wielką ciekawość wzbudzała część targów ze zwierzętami domowymi  i hodowlanymi, a także myśliwstwo i wędkarstwo.

W tegorocznej ofercie targów znalazły sie też nowoczesne usługi świadczone przez rolników związane z zakupami i wypocznkiem na

wsi. Przede wszystkim ogromnym zainteresowaniem cieszyły się produkty ekologiczne i zdrowe odżywianie się.
Całym targom towarzyszyły różnego rodzaju sympozja, seminaria i grupy dyskusyjne.

W Grüne Woche 2017 uczestniczyło 1650 wystawców z 66 państw. Pojawiło się na nich 200 czołowych polityków z Niemiec i całego świata.

Liczba zwiedzających z branży  i osób prywatnych łącznie wyniosła 400 tysięcy uczestników.

Wartość wszystkich sprzedanych na tegorocznych  targach produktów to 40 miliony euro.

Najbliższe targi Grüne Woche odbędą sie w Berlinie w dniach od 19 do  28 stycznia 2018 roku.

Źródło:  materiały z internetu.