IFA Berlin 2016

Ostatnia Międzynarodowa Wystawa Elektroniki i Sprzętu AGD odbyła się w Berlinie w dniach od 2 do 7 września 2016 roku. 

IFA są jednymi z największych targów elektroniki na świecie. Przedstawiają pełny przegląd bieżącej sytuacji na rynkach światowych w tej dziedzinie. Pokazują najciekawsze nowości z branży elektronicznej. Są także okazją do ciekawych spotkań osób zajmujących się elektroniką.

Zakres IFA obejmuje przede wszystkim: nowoczesne telewizory, kina domowe, sprzęt audio, wszelkiego rodzaju nagrywarki, profesjonalne urządzenia przeznaczone do stacji radiowych i telewizyjnych, smartfony, tablety, także fotografia cyfrowa, wszystko związane z telekomunikacją, kable, anteny, różne urządzenia nadawcze i odbiorcze, systemy komputerowe i oprogramowania, rozrywka i media informacyjne, sprzęt AGD, elektryczne systemy ogrzewania i wiele innych ciekawych rzeczy.

Targom IFA zawsze towarzyszą imprezy dodatkowe, które dają bieżący szeroki przegląd obecnych trendów i także przyszłych kierunków rozwoju elektroniki na całym świecie.
Były to konferencje IFA+Summit ukazujące przyszłość w branży elektronicznej. Różne tamaty z tym związane omawiane były przez 35 mówców z całego świata.

Forum IFA Tec Watch to tzw. labolatorium przyszłości polegające na wymianie informacji między naukowcami, producentami i sprzedawcami wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.

Nowością na targach IFA 2016 była nowa impreza towarzysząca IFA Global Marketing przeznaczona wyłącznie do specjalistów z branży elektronicznej. Odbywała się w czasie targów w innym miejscu na Station Berlin przy ulicy Luckerwalder Strasse, tj. 20 minut drogi od macierzystych targów.

W targach IFA i IFA Global Marketing 2016 liczba wystawców wyniosła 1823, tj. 13% wiecej niż w roku 2015.

Łączna powierzchnia wystawowa to 158 000 m kw, o 5% wiecej niż w 2015 roku.

Targi zwiedziło 240 000 osób i obsługiwane były przez 2800 dziennikarzy z całego świata.

Na koniec zaproszenie na tegoroczne targi IFA 2017 Berlin, które odbędą się w dniach od 1 do 6 września 2017 roku.