Podium

Dnia 21.06.17.odbyło się spotkanie z zaproszonymi gośćmi z Niemiec,Czech,Węgier; (powitanie przez pana Matthiasa Jobeliusa,wykład pan prof.Phillip Ther, dyskusja panowie Tamás Boros, Tomáš Samek, Philipp Ther oraz prof. Hans-Jürgen Wagener, moderacja pani Jennifer Schevardo-historyk) na temat”Demokracja jako rozczarowanie?

Bilans transformacji z perspektywy Niemiec,Czech i Węgier”w czerwonym ratuszu zorganizowane przez fundację Fredricha Eberta, poświęcone przemianom w krajach Europy Wschodniej. Prof. Dr. Philipp Ther zauważył i pozdrowił gości z Polski oraz rozwinął wątek Polski celem wstępu w którym oczywiście Leszek Balcerowicz jako główny ekonomista polskich zmian był dostrzeżony wraz z Mariuszem Kołodko. Po wykładzie można było zadawać pytania prelegentom.Skorzystaliśy z tej możliwości i ostro odparliśmy gloryfikację Leszka Balcerowicza przez obu profesorów. Zmiany,których dokonał miały być oryginalne i jego własnym autorskim pomysłem za co wziął nie małe uposażenie i napisał książkę -tymczasem oparł się na książce Jeffrey Sachsa, ekonomisty amerykańskiego, pochodzenia żydowskiego ,zwolennika terapii szokowej ,którego ambasada polska w Washingtonie poprosiła o pomoc . W 1989 Sachs jako 35-latek był ekonomicznym doradcą „Solidarności”, przygotował wstępny projekt programu transformacji polskiej gospodarki – planu Balcerowicza- postkomucha,doradzał pierwszemu tzw. postkomunistycznemu rządowi we wprowadzaniu radykalnych reform gospodarczych. Plan miał na celu błyskawiczne odcięcie się od centralnie planowanej gospodarki i wprowadzenie rabunkowej,nomenklaturowej,gospodarki rynkowej.

Efektem było uwłaszczenie się byłej komunistycznej nomenklatury na wypracowanym przez Polaków majątku, zamknięcie wielu fabryk i zakładów przemysłowych,kopalń,hut,stoczni czyli utrata miejsc pracy,które jakoby nie miały szansy na konkurencyjność w nowym systemie gospodarczym-kapitaliźmie. Pijaczyna prezydent Aleksander Kwaśniewski ,postkomuch,przyznał jemu w 1999 roku odznaczenie.Przekształcenia opierały się też na

teoriach Georga Sorosa,biznesmena i filantropa – miliardera żydowskiego pochodzenia o węgierskim rodowodzie,postaci wyjątkowo nieciekawej. Dla postkomuchów miliarder dla normalnych uczciwych ludzi hochsztapler finansowy. Wiele przykładów padło na poparcie tezy o rabunku uczciwych ludzi przez Leszka Balcerowiczą terapią szokową– w tym przykład Jana Łosińskiego, który ciężko pracował w Polsce.Św. pamięci pan Jan Łosiński – walczył po stronie Niemiec,przymusowo

wcielony do wojska niemieckiego – powrócił do polski po wojnie i jako cieśla pracował ponad 40 lat – oprócz skromnej emerytury nie dorobił się za wiele. Wszystkie oszczędności życia miał na książeczce PKO Polskiej Kasy Oszczędnościowej. Pan Jan powrócił z Niemiec do Polski sądząc w lepszą Polskę ,ale się

srogo zawiódł; zmuszona przez sowietów Polska przybrała po II wojnie światowej barwy komunistyczne. Jego oszczędności życiowe, wartości fiata 126 p,niby ekonomista,były sekretarz PZPR Leszek Balcerowicz zamienił poprzez „terapię szokową”na wartość telewizora kolorowego marki Neptun.

Właśnie o to chodziło w planie tego hochstaplera Balcerowicza o ograbienie społeczeństwa zgodnie z zasadą „pierwszy

milion trzeba ukraść”i przekazanie wypracowanego majątku wąskiej grupie osób,byłym kolegom z PZPR oraz ze zbrodniczych formacji z WSI i SB.

Nie stacili ci co mieli ulokowane oszczędności w walutach krajów zachodnich lub mieli tzw. „dojścia”do

nomenklatury poskomunistycznej,zwanej hucznie w tych latach biznesmenami. Pan Jan uwierzył po raz drugi Polsce – i tak samo się przejechał. Wypominał to sobie do końca życia, słusznie stwierdzając, że jego koledzy ,którzy nie wrócili do Polski po wojnie,

mają domy,mercedesy w Niemczech, a on nie może godnie zapewnić żonie opieki.,został nędzarzem. Prof. Dr. Philipp Ther,twierdził że ta szokowa terapia pozwoliła Polsce na powstanie z kolan,na co spontanicznie oburzeniem,reagowali klubowicze.Profesor Ther zarzucił,że to PiS-owska propaganda nie pozwala dostrzec zasług Leszka Balcerowicza.

Leszek Balcerowicz brał niekorzystne , kolejne kredyty

z Banku Światowego dla Polski, co kolejne rządy robiły również i o zgrozo, o ironio to Leszek Balcerowicz ustawił w Warszawie licznik długu publicznego, który wraz z odsetkami zwiększa się w błyskawicznym tempie. Podczas bankietu profesor Ther przyznał, że nie miał wszystkich informacji i danych na temat przekształceń własnościowych w Polsce. Polska w Europie zainicjowała zmiany i je dalej inicjuje poczynając od własnego podwórka, porządkując stan prawny ,gospodarczy,społeczny.Wielkim wyzwaniem dla rządu pani Premier Beaty Szydło było naprawa wymiaru sprawiedliwości,prawidłowy wybór sądziów Trybunału Konstytucyjnego.Sędziów w Polsce po II wojnie światowej mianowali usłużni Moskalom zdrajcy-targowiczanie.

Liczne skandaliczne zachowania sędziów TK należących do nieboszczki PZPR miały i mają miejsce czego przykładem mogą być sędziowie panowie Rzepliński, Biernat z Trybunału Konstytucyjnego. Czas zmian dla Polaków to czas nadziei, które daje PiS– to PiS uregulował rynek mieszkań komunalnych i spółdzielczych to PiS zniósł podatek od spadku, to PiS dał pierwsze 500plus, co zlikwidowało biedę w rodzinach wielodzietnych.Także program mieszkanie plus jest już realizowany.Bardzo obecnie oczekiwany przez ogół społeczeństwa program cela plus nareszcie powoli rusza-czyli oszuści i krętacze „pójdą na państwowy wikt i opierunek”a majątki zostaną im odebrane .

Aperitif i zakąski przygotowała Fundacja wspaniale organizując bankiet jak i wystąpienia.

Klubowicze GP wyszli usatysfakcjonowani ze spotkania biorąc udział w dyskusji,podkreślając ogromną ,pozytywną

rolę Polski w przemianach europejskich ukazując drogę  dla państw Europy Zachodniej.Państwa Europy Zachodniej , które słuchając  rad kanclerz Angeli Merkel, przyjęły tysiące muzułmańskich emigrantów z Afryki, Syrii,Iraku,dziś mocno żałują tej decyzji z uwagi na szalejący muzułmański terroryzm,odmienność kulturową , religijną imigrantów , która zakłóca ład i porządek w chrześcijańskiej Europie.