Klub-Gezety

ZJAZD od A do Z: abecadło uczestnika XII-go Zjazdu, SPAłA, czerwiec 2017 r.

A – Aplauz dla miejsca Zjazdu – trafny wybór!Pośród pięknych lasów nad Pilicą, pachnących sosną, modrzewiem i brzozą, Spała jest perłą w tym regionie. O skutecznym obronieniu polskich lasów przed złodziejską prywatyzacją opowiedział nam w swym wystąpieniu prof. Jan Szyszko.W akcję zbierania podpisów zaangażowały się bardzo aktywnie m.in. kluby GP.

B – Będzie zjazdów jeszcze wiele, taką chcemy mieć nadzieję! Cieszymy się na każdy kolejny, może znowu w Spale, może nieco dalej, ale w naszej polskiej ziemi.Zaszczycił nas swoją obecnością minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak,zapewnił,że islamscy emigranci nie zostaną wpuszczeni do Polski.

C – Cuda, cudeńka są na świecie, nad Wisłą też ich znajdziecie. Taki cud to Dobra Zmiana – widzimy i doceniamy, bronimy, popieramy i chwalimy!Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego został Ryszard Czarnecki to prawie cud w Europie poprawności politycznej.

D – Duma nas rozpiera, gdy widzimy wkoło, jak się Nasza Ojczyzna pozytywnie zmienia.

E – Euforia wybucha w chwili witania wśród nas Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.Łzy wzruszenia podczas i na koniec Jego pięknego przemówienia.Huragan oklasków – „Andrzej Duda, to się uda”.

F – Fantazja się uskrzydla na myśl, że tak już dalej będzie, że tak pozostać może. Oby!

G – Geniusz Narodu objawia się w chwilach nieoczekiwanych i my, Polacy, mamy to szczęście, że daje o sobie znać.

H – Hymn Polski jak zawsze najuroczystszą chwilą na każdym zjeździe.Nic dodać, nic ująć!

I - Iskra Wolności pędzi lotem błyskawicy, rodzi liczne myśli.

J - Jakby nie było, ale już jest lepiej niż było (kiedy? To wiemy!)

K – Kultura spotkań, dyskusji na zjazdach, rzuca się w oczy. Tu nie ma „wojny polsko-polskiej”.

L – Luz wyczuwalny jest wszędzie mimo napiętego programu. Lewactwo nie może pojąć, że my tak właśnie mamy.

Ł - Łatwo to nie jest, zorganizować zjazd na kilkaset osób. Wielkie brawa dla naszych talentów organizacyjnych, uroczych bliźniaczek Ewki i Ani Wójcik!

M – „M jak Miłość”, nie, to nie ta, choć serial podbił i Rosję.Tu jest Miłość Ojczyzny, miłość bliźniego. Wyczuwamy to, cieszymy się, że to w sobie mamy ;szanujemy naszego wspaniałego wicepremiera Mateusza Morawieckiego i ministra obrony Antoniego Macierewicza,którzy bardzo kochają Polskę.

N – Nadzieja nigdy nas nie opuszcza, nadzieja naszą przyszłością!

O – Optymizm to nasza wielka siła, motorem naszych działań.

P – Patriotyzm i Polska, Polska i Patriotyzm. Te wzniosłe uczucia przeżywamy szczególnie w sobotnie wieczory przy ognisku i wspólnym śpiewaniu. Nie może zabraknąć niezastąpionego Pawła Piekarczyka z gitarą.

R – Romantyzm. Chyba wszyscy Polacy (ogólnie Słowianie) mają duszę romantyczną. Wierzby płaczące nad Pilicą potęgują ten nastrój.

S – Społeczeństwo Obywatelskie w Polsce budują konsekwentnie od lat kluby GP w kraju i na świecie. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

T – To jest to, tu jest Polska, to jest Zjazd, XII-ty i niepowtarzalny.To jest Spała!

U – Używaj życia, ciesz się z dobrobytu i pracuj dla Ojczyzny – to nasze końcowe hasła!

W – Wola budowania i zacieśniania naszych więzi zawiodła nas do Spały. Niechaj prowadzi nas do celu, którym jest Dobro Wspólne.

Z – Z łezką w oku żegnamy się nawzajem. Po Mszy Świętej w niedzielę mówimy „z Panem Bogiem i do następnego roku”.