Ghana

W dniach 7-8.07.2017 roku w hanseatyckim mieście,Hamburgu odbędzie się spotkanie G-20 - grupy 19 państw oraz Unia Europejska, której celem jest dyskusja nad wspólną polityką finansową. Na szczycie krajów G-20 mają być między innymi uzgadniane rożne formy pomocy gospodarczej dla państw afrykańskich.

Warto podkreślić,że rząd RFN jako gospodarz G-20 pragnie uruchomić nowy  plan Marshalla dla Afryki.Byłoby dobrze,aby ten projekt  powstał  przed napływem masy muzułmańskich  emigrantów do Europy .Wśród tej niekontrolowanej falii ekonomicznych emigrantów z Afryki  przeniknęła na „Stary Kontynent „ także niezliczona rzesza terrorystów. Kraje Afryki potrzebują około 20 milionów nowych miejsc pracy rocznie ,aby zastopować emigrację socjalno-zarobkową do Europy i USA. Rząd RFN pragnie kraje G-20 przekonać do większych inwestycji w Afryce,aby zastopować niezliczone łodzie z muzułmańskimi uciekinierami płynące do Europy.

Dlaczego nie pomagają emigrantom-muzułmanom ich bogaci bracia z Arabii Saudyjskiej,Kataru Zjednoczonych Emiratów Arabskich,Kuwejtu,Sułtanatu Brunei  itd.?Nie pomagają uciekinierom ,ponieważ doskonale wiedzą ,że poprawne politycznie ,zidiociałe elity Unii Europejskiej przygarną każdą liczbę niby prześladowanych uciekinierów i zasilą ich

portfele ,także przybyłych  terrorystów, pomocą socjalną czyli pieniędzmi podatników.Gdyby szefowie EU alkoholik Juncker,”poliglota”Tusk i pozostali komisarze musieli przyjąć emigrantów do swoich willi ,pałaców ,natychmiast  byliby wyleczeni ze swoich kretynizmów codziennie wygłaszanych.Szantażują rządy Polski,Czech,Węgier,Słowacji ,aby przyjęli nieproszonych gości,czyli muzułmańskich emigrantów i borykały się te kraje z terrorystami.

W celu stworzenia wielu nowych miejsc pracy i zdynamizowania  gospodarki w takich krajach Afryki  jak Tunezja,Ghana i Wybrzeże Kości Słoniowej rząd RFN  przeznaczy na inwestycje w tych państwach 300 milionów euro.

Jednym z najbardziej demokratycznych krajów w Afryce jest Republika Ghany.Od 7 stycznia w demokratycznych wyborach został wybrany  pan  Nana Akufo-Addo Prezydentem.

Pan Prezydent przybył do Berlina na zaproszenie fundacji Konrada Adenauera z wieloma swoimi ministrami.W wypełnionej sali zaproszeni goście bardzo gorącymi oklaskami uhonorowali  tak dostojnego gościa po oficjalnym  Jego powitaniu przez byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego a obecnie dyrektora fundacji dr Hansa-Gerta Pötteringa.

Pan Prezydent bardzo serdecznie podziękował za zaproszenie tak organizatorom jak i zgromadzonej publiczności. Prelegent w dość obszernym swoim przemówieniu nawiązał do wielu różnorodnych aspektów  ekonomicznych,politycznych  dotyczących Jego kraju jak i bliskich kontaktów gospodarczych  z Niemcami. Po przemówieniu Pana Prezydenta zaproszeni goście mogli zadawać pytania, na które w dość swobodnych wypowiedziach otrzymywali zadawalające odpowiedzi od Pana Prezydenta ,często nagradzane oklaskami.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników spotkania  smaczny poczęstunek.

Ghana (Republika Ghany, ang. Republic of Ghana) – państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Togo, Burkina Faso i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Nazwa kraju w języku Asante oznacza "Król - Wojownik". Pochodzi od przedkolonialnego, średniowiecznego Imperium Ghany, które rozciągało się na terenach dzisiejszego Mali i Mauretanii. Handel z Europejczykami został po raz pierwszy nawiązany w XV w., natomiast przedkolonialne królestwo Aszanti zachowało niepodległość do roku 1870, w którym to zostało skolonizowane przez Wielką Brytanię. Niepodległość odzyskała w roku 1957.Ghana jest republiką należącą do Wspólnoty Narodów (od 1957 r.). Na czele państwa stoi prezydent (od 7 stycznia 2017 Nana Akufo-Addo), który sprawuje władzę wykonawczą. Parlament Ghany jest jednoizbowy i zdominowany przez 2 partie - Nową Partię Patriotyczną oraz Narodowy Kongres Demokratyczny. Kofi Annan, były sekretarz generalny ONZ pochodzi z Ghany.źródło:Wikipedia