W oczekiwaniu na tegoroczną 51 Międzynarodową Giełdę Turystyczną w Berlinie, warto nawiązać do tych targów z 2016 roku. Odbyły się one w dniach od 9 do 13 marca 2016 roku. Były to wyjątkowe targi, bo obchodzono jubileusz  piędziesięciolecia ich istnienia. Państwem wiodącym tych targów były Malediwy.

W zakres targów wchodziło wszystko, co związane jest z szeroko pojętą turystyką i podróżami po całym świecie. Poszczególne kraje prezentowały swoje najlepsze oferty turystyczne na stoiskach narodowych. W targach brały też udział międzynarodowe  związki turystyczne i branże turystyczne. Pokazywały one wszystko, co związane jest z międzynarodową  turystyką. Prezentowały się też  różne firmy przewozowe, branża hotelarska i firmy ubezpieczeniowe. Także różnego rodzaju wydawnictwa i firmy przedstawiające najnowsze usługi w turystyce międzynarodowej.

Na targach można było wziąć udział w imprezach towarzyszących. Były to konferencje eksperckie ITB Berlin Convention, a także Akademie ITB. W ramach tego odbywały się różne prezentacje i warsztaty. Także bardzo liczne pokazy i występy organizowane przez wystawców.

W jubileuszowych piędziesiątych targach ITB Berlin 2016 udział wzięła rekordowa liczba uczestników w dziejach tej imprezy, tj. 180 tysięcy zwiedzających. Z tego 120 tysięcy specjalistów z branży turystycznej. Uczestniczyły w nich 124 oficjalne delegacje państwowe, 48 ministrów i 87 ambasadorów z całego świata. Akredytowanych było 5 tysięcy dziennikarzy z 80 państw i 380 blogerów z 30 krajów. W konferecji ITB Convention odbyło się 200 wydarzeń, w których uczestniczyło 26 tysięcy osób.

Na koniec jeszcze zaproszenie na tegoroczne ITB Berlin 2017, które odbędą się w najbliższych dniach, tj. od 8 do 12 marca. Krajem szczególnym i wiodącym na tegorocznych targach będzie Botswana. Polska branża turystyczna prezentować się będzie, jak co roku w hali nr 15.