INNO TRANS 2014

W dniach 23 do 26 września 2014 roku w Berlinie odbyły się największe na świecie Międzynarodowe Targi Technologii Transportu zwane Inno Trans.
Zakres targów obejmował przede wszystkim transport szynowy i wszystko związane  z pojazdami szynowymi.
Także  nowoczesne autobusy miejskie i dalekobieżne. Wyposażenie wnętrz tych pojazdów. Urządzenia stacjonarne, wszelkiego rodzaju systemy informacyjne, sterowanie ruchem szynowym i kołowym.


Prezentowano różnego rodzaju maszyny budowlane z osprzętem do nich.    Systemy bezpieczeństwa, oświetlenia i wentylacji.
Ciekawą ekspozycją były  materiały budowlane, szyny i wszelkiego rodzaju nawierzchnie. Wytyczanie tras, pomiary, systemy budowy torów i nowoczesne technologie prac budowlanych.
W centrum uwagi były nowoczesne pociągi oferowane przez międzynarodowy przemysł kolejowy.

Targi Inno Trans są idealnym miejscem do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w branży transportowej i porozmawiania z obecnymi na nich ekspertami z całego świata.
Liczba gości branżowych i zainteresowanie targami odwiedzających stale wzrasta. Targi odbywają się co dwa lata i te były już 10, jubileuszowe.

Rekordowa była powierzchnia wystawiennicza 102 800 m kw.

Wystawców było 2758 z 55 krajów, spoza Niemiec  61%. Najwięcej debiutantów targowych  przyjechało z Azji i obu Ameryk.Na targach prezentowało się 66 firm z Polski.
Liczba zwiedzających specjalistów wyniosła 138,872 z ponad 100 państw. Na berlińskich targach odbyło się 140 premier światowych. Na zewnętrznej wystawie prezentowało się 145 pojazdów. W dniach dla publiczności zwiedzających było 15 tysięcy.