Andrzej Duda

Dnia 28 sierpnia 2015 roku w Berlinie przebywał z jednodniową oficjalną wizytą
prezydent Rzeczpospolitej Polskiej pan  Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą.
Po przylocie do Berlina najpierw udał się na spotkanie z prezydentem Niemiec panem  Joachimem Gauckiem. Przed Belwederem odbyło się uroczyste powitanie, a potem rozmowy i wspólna konferencja prasowa obu prezydentów.

Po wizycie u prezydenta Niemiec polski prezydent spotkał się z kanclerz Niemiec  panią Angelą Merkel w urzędzie kanclerskim.
Następnie przy Bramie Brandenburskiej odbyła się krótka konferencja prasowa z polskimi dziennikarzami towarzyszącymi prezydentowi w czasie tej wizyty.

Kolejnym etapem pobytu polskiego prezydenta w Niemczech był wyjazd do  Rangsdorf w pobliżu Berlina. Z tą miejscowoscią zwiazany był wybitny polski działacz i patriota Jan Baczewski. Jako poseł w  sejmie Prus walczył o sprawy mniejszości polskiej w Niemczech oraz pielęgnował polską kulturę i tradycję.  Polski prezydent został  serdecznie przyjęty przez mieszkających tam jego krewnych.

Ostatnim etapem wizyty polskiego prezydenta w Niemczech było spotkanie ze środowiskiem polonijnym w ambasadzie polskiej w Berlinie.