W sobotę dnia 2 marca 2019 roku zorganizowała ukraińska diaspora demonstrację w Berlinie naprzeciwko Bramy Brandenburskiej przeciwko zbirom Putina ,okupującym ukraiński Krym ,zaanektowany przez Federację Rosyjską w 2014 roku. W piątym roku aneksji ukraińskiego Krymu przez Rosję w ramach kampanii „połączona flaga” Ukraińcy poprzez demonstrację uświadamiają społeczeństwa Europy Zachodniej o okupacji Krymu i o więźniach przebywających w putinowskich kazamatach.
Imiona i nazwiska prześladowanych Ukraińców i Tatarów przez siepaczy Putina pojawiły się na kartkach położonych na placu przed Bramą Brandenburską i na ogromnych banerach.Klubowicze Gazety Polskiej Berlin-Brandenburg wspomogli słuszny protest Ukraińców.Przynieśli polskie flagi i baner informujący o upozorowanej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem,gdzie 10.04.2010 zamordowani zostali śp.Pan Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką i 94 Polaków ,który wzbudził duże zainteresowanie przechodniów i uczestników protestu.Nieopodal zgromadzenia Ukraińców i ich wspomagających osób pojawiła się mała,krzykliwa grupa pogrobowców komunizmu i zwolenników rosyjskiego satrapy.Należy się podziękowanie niemieckiej policji za dobrą i skuteczną ochronę uczestników protestu.
„W lutym 1954 r. Krym został decyzją Nikity Chruszczowa przyłączony do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej[51]. Jeszcze w ramach ZSRR Krym uzyskał ponownie status republiki autonomicznej w 1991 roku.
Rano 27 lutego 2014 roku uzbrojeni ludzie zajęli w Symferopolu budynki parlamentu i rządu Republiki Autonomicznej Krymu, po czym wywiesili flagę rosyjską. Napastnicy określili się jako „przedstawiciele samoobrony rosyjskojęzycznych obywateli Krymu”. Dnia 25 marca 2014 roku kongres Rady Europy w wydanym przez siebie oświadczeniu potępił rosyjską „aneksję Krymu”, nie uznając przeprowadzonego na Krymie referendum[357]. 26 marca na forum Rady Praw Człowieka ONZ 42 państwa przyjęły wspólne oświadczenie, wyrażając swoje wsparcie dla zachowania integralności terytorialnej Ukrainy, nie uznawanie referendum krymskiego, dalej państwa te potępiły „aneksję Krymu” przez Rosję i wyraziły zaniepokojenie losem Tatarów krymskich oraz aktywistów i dziennikarzy zaginionych na półwyspie. Wśród krajów potępiających włączenie Krymu do Federacji Rosyjskiej na forum ONZ znalazły się m.in. Stany Zjednoczone, większość państw Unii Europejskiej[,Kanada, Australia, Japonia czy Gruzja. Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr 68/262 z 27 marca 2014 uznała przyłączenie Krymu za sprzeczne m.in. z Deklaracją Zasad Prawa Międzynarodowego z 24 października 1970, Aktem Końcowym KBWE z 1 sierpnia 1975[,]. Rezolucja ta nie jest jednak prawnie wiążąca na mocy art. 25 Karty Narodów Zjednoczonych...
źródło:Wikipedia